Goclever Sound Club Rugged Mini

Głośnik na majówkę

Więcej...

Somic VRH 360

Słuchawki do gier VR

Więcej...

Elegancki dysk SSD

ADATA SE730 250GB

Więcej...

MiVia Essential 350

Opaska z technologią NASA

Więcej...

ADATA SC660H 256GB

Dysk SSD "do normalnej" pracy

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Sklep muzyczny

Drony w służbie policji

Wojsko już od lat wykorzystuje drony do lotów rozpoznawczych, zrzutów zaopatrzenia itp. akcji. Są to jednak specjalistyczne pojazdy, spełniające określone wymagania i dedykowane do konkretnych zadań. Tymczasem zwykłe drony, wykorzystywane przez Amazon, Google czy DHL, o którym wczoraj pisałem są również wykorzystywane przez policję. W Argentynie przy ich pomocy łapie się milionerów, którzy unikają płacenia podatków od swoich posiadłości.

Argentyński fiskus, naliczając podatek bierze pod uwagę wielkość rezydencji, posiadane baseny, korty itp. dobra luksusowe. Wielu argentyńczyków nie przyznaje się więc do posiadania takiego "wyposażenia" dzięki czemu płacą mniejsze podatki. Teraz policja bierze ich pod lupę wykorzystując do tego zdalnie sterowane drony. Przelatując nad taką rezydencją (do której bez nakazu policja nie wejdzie, a bez konkretnych dowodów nakazu nie otrzyma), dron może wykonać zdjęcia, które pokażą na jakiej stopie żyje jej posiadacz. Na pierwszy ogień poszła dzielnica Buenos Aires, w której znajduje się duża liczba podobno opuszczonych rezydencji. Na zdjęciach, zamiast zarośniętych krzakami, zaniedbanych posesji, znajdują się luksusowe domy z basenami, kortami itp. Ich właściciele mogą się liczyć z poważnymi karami. Władze Argentyny spodziewają się ściągnąć w ten sposób do budżetu ok. 2 milionów dolarów.
Oczywiście pojawiły się głosy protestu, czy można w ten sposób "szpiegować" niczego nie podejrzewających obywateli. I jak zawsze są głosy za i przeciw takim praktykom. Trudno jednak wygrać z Państwem, prawda?

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube