Lenovo ThinkPad T480S

Mały komputer biznesowy

Więcej...

Goclever Sound Tube Rocket

Rakietowy głośnik

Więcej...

Genesis Neon 360

Wibrujące słuchawki dla graczy

Więcej...

Vordon DVR-195

Kamera i lusterko w jednym

Więcej...

Tenda Nova MW3

Router do sieć mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Wielozadaniowość ma wpływ na gęstość szarych komórek

Jak często zdarza się Wam robić jednocześnie kilka rzeczy? Czytać artykuł na tablecie/laptopie, oglądać telewizję i jeszcze rozmawiać np. przez Skypa? Okazuje się, że taka "wielozadaniowość" powoduje zmianę struktury mózgu.

Nowe badania naukowców z University of Sussex pokazują, że ludzie którzy korzystają z kilku urządzeń multimedialnych jednocześnie mają mniejszą gęstość szarych komórek w danym obszarze, niże ludzie, którzy używają tylko jednego urządzenia na raz. Nie oznacza to, że przy korzystaniu z wielu urządzeń mózg ulega uszkodzeniu. Wiadomo tylko, że pomiędzy tymi elementami: wielozadaniowością i gęstością szarych komórek jest zależność. Czy urządzenia medialne wpływają na rozrzedzenie komórek w mózgu, czy też taka struktura mózgu jest naturalna, a tylko zapewnia predyspozycje do "obsługi" kilku urządzeń na raz, jeszcze nie stwierdzono.
Wielozadaniowość multimedialna staje się coraz powszechniejsza w naszym życiu, a niestety nie rośnie zaniepokojenie jej wpływem na nasze funkcje poznawcze i samopoczucie społeczno-emocjonalne - stwierdził neurolog Kep Iee Loh z University od Sussex - Nasze badanie jako pierwsze ujawniło powiązania między wielozadaniowością medialną, a strukturą mózgu. Kolejne badania stwierdzą czy to mózg zmienia zachowanie, czy zachowanie zmienia mózg.
No, moje szare komórki są chyba bardzo rozszerzone: tablet, notebook, telewizor i kilka otwartych stron w Internecie. Jak to wygląda u Was?

{jvotesystem poll=|10|}

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube