ADATA P10500

Kieszonkowy power bank

Więcej...

Fritz!Box 4040

Sympatyczny router do domu

Więcej...

Rapoo V500S

Mechaniczna klawiatura dla graczy

Więcej...

Lenovo Star Wars Jedi Challenges

Rozszerzona rzeczywistość od Lenovo

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Jak często zdarza się Wam robić jednocześnie kilka rzeczy? Czytać artykuł na tablecie/laptopie, oglądać telewizję i jeszcze rozmawiać np. przez Skypa? Okazuje się, że taka "wielozadaniowość" powoduje zmianę struktury mózgu.

Nowe badania naukowców z University of Sussex pokazują, że ludzie którzy korzystają z kilku urządzeń multimedialnych jednocześnie mają mniejszą gęstość szarych komórek w danym obszarze, niże ludzie, którzy używają tylko jednego urządzenia na raz. Nie oznacza to, że przy korzystaniu z wielu urządzeń mózg ulega uszkodzeniu. Wiadomo tylko, że pomiędzy tymi elementami: wielozadaniowością i gęstością szarych komórek jest zależność. Czy urządzenia medialne wpływają na rozrzedzenie komórek w mózgu, czy też taka struktura mózgu jest naturalna, a tylko zapewnia predyspozycje do "obsługi" kilku urządzeń na raz, jeszcze nie stwierdzono.
Wielozadaniowość multimedialna staje się coraz powszechniejsza w naszym życiu, a niestety nie rośnie zaniepokojenie jej wpływem na nasze funkcje poznawcze i samopoczucie społeczno-emocjonalne - stwierdził neurolog Kep Iee Loh z University od Sussex - Nasze badanie jako pierwsze ujawniło powiązania między wielozadaniowością medialną, a strukturą mózgu. Kolejne badania stwierdzą czy to mózg zmienia zachowanie, czy zachowanie zmienia mózg.
No, moje szare komórki są chyba bardzo rozszerzone: tablet, notebook, telewizor i kilka otwartych stron w Internecie. Jak to wygląda u Was?

{jvotesystem poll=|10|}

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube