Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Pierwsze drukarki do pracy w kosmosie gotowe

Grawitacja to coś co pozwala nam żyć i funkcjonować (lepiej lub gorzej) na Ziemi. Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do niej, że jej brak stwarza nam różnego rodzaju problemu. Spotykają sie z nimi zarówno astronauci, jak również inżynierowie projektujący wyposażenie kosmiczne. Wyobraźcie sobie np. jak wykorzystać drukarkę 3D w miejscu, gdzie nie ma grawitacji. A jednak da się. Pierwszy prototyp został już skonstruowany i wysłany na orbitę.

Bardzo często astronauci stają przed wyzwaniem, które zmusza ich do improwizacji. Nie zawsze mają rezerwowe części, które mogą wstawić w miejsce uszkodzonych. Wystarczy przypomnieć misję Apollo 13, w trakcie której astronauci musieli budować elementy systemu podtrzymywania systemu życia z części, które niekoniecznie nadawały się do wykorzystania w takim systemie. Gdyby mieli ze sobą drukarkę 3D, prawdopodobnie misja zakończyłaby się powodzeniem, ewentualnie ich powrót nie byłby tak stresujący, jak był w rzeczywistości.
W każdym razie zaprojektowano drukarki 3D, które omijają problem grawitacji i mogą drukować nawet przy zerowej sile ciążenia. Urządzenie zamiast układać stopione włókna jedno na drugim, wykorzystuje napięcia powierzchniowe tworzywa oraz drukarki, dzięki czemu powstaje obiekt zgodny z projektem nawet tam gdzie nie występuje odkryta przez Newtona siła.
Wyniesienie drukarki na orbitę było przekładane ze względu na złe warunki atmosferyczne, w końcu jednak udało się (prawdopodbnie) umieścić drukarkę w planowanym miejscu. NASA jej wniesienie transmitowała na żywo, co możecie obejrzeć na poniższym filmie. Według założeń drukarka może na orbicie rozpocząć produkcje mikrosatelitów, nawet tych komercyjnych. Naukowcy już planują kolejne kroki, m.in zastanawiają się czy dałoby się wyprodukować takie narzędzia, które po stopieniu mogłyby być przetworzone przez drukarkę w celu wydrukowania nowego, które jest bardziej potrzebne (zgodnie z hasłem z Biblii: „Przekują swe miecze na lemiesze”). Niektórzy myślą również o druku robotów, które mogłyby wspierać astronautów lub osadników na Marsie lub Księżycu. Pomysł ten nie jest w cale taki nowy, bo o planach budowy osiedli z elementów wydrukowanych przez drukarkę 3D pisałem już w lutym ubiegłego roku.
NASA podkreśla, że wykorzystanie tego typu urządzeń doprowadzi do zmniejszenia kosztów ekspedycji kosmicznych, jak również pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa. W moim odczuciu, jest to pierwszy krok do budowy satelitarnych stoczni kosmicznych, na których będą budowane statki kosmiczne pozwalające eksplorować dalsze rejony kosmosu.


Broadcast live streaming video on Ustream

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube