Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Prototyp SmartEyeglass Sony wygląda ciekawie

Od czasu gdy Google pokazało swoje inteligentne okulary, znalazło się wielu naśladowców, którzy chcą pokazać, że mają to samo. Do tych firm należy również Sony, które pokazało światu prototyp swoich SmartEyeglass.

W przeciwieństwie do Google Glass, okulary Sony wyglądają solidnie, żeby nie powiedzieć masywnie. Nie są tak delikatne jak szkiełka Google, sprawiają wrażenie zmodyfikowanych okularów 3D. Wbudowano w nie 3-megapikselowy aparat, akcelerometr, żyroskop, kompas, czujnik oświetlenia, mikrofon i całkiem spory akumulator. Projektanci postarali się, by okulary miały jak najwięcej elektroniki, co niestety przełożyło się na wygląd obudowy.
Okulary są jeszcze w fazie projektowania. Na razie przygotowano prototyp, który jest w stanie połączyć się ze smartfonami wyposażonymi w Androida. Ekran smartfona w postaci hologramu wyświetlany jest na szkłach okularów. Obiektyw okularów ma tylko 3 mm grubości, szkła są przejrzyste w 85%, ale co najważniejsze dzięki monochromatycznym wyświetlaczom zużywają one mniej energii. W przeciwieństwie do Google, Sony chce przygotować zestaw narzędzi dla developerów, które pomogą tworzyć im nowe aplikacje na okulary. Google Glass może korzystać tylko z tych, które zostaną dostarczone przez Google.
Sony planuje wprowadzić okulary do sprzedaży w marcu 2015 roku.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube