Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Peleryna niewidka - wcale nie taka niemożliwa

Niejeden z nas chciałby mieć pelerynę niewidkę i niczym Harry Potter przemykać się niezauważony korytarzami, ulicami itp. Okazuje się, że zrobienie takiej peleryny wcale nie jest trudne.

Nie jest trudne, co nie oznacza, że każdy może coś takiego zrobić. Problemem jest metamateriał (czyli taki, który zmienia swoje właściwości pod wpływem światła), który niełatwo wykonać. Naukowcom z Rice Uniwersity problem ten zaprzątał umysły od dłuższego czasu, i wygląda na to, że znaleźli światełko w tunelu. Opracowali wyświetlacz, który może być wykorzystany do inteligentnego kamuflażu. Ich rozwiązanie wykorzystuje siatkę z nanoskopowych prętów aluminiowych, które mogą stworzyć doskonale dopasowane do otoczenia kolory. Rozmiar kolorowej plamki generowanej w tym rozwiązaniu jest ok. 40 razy mniejsze niż w ekranach LCD.

rice-university-squid-like-display

Naukowcy chcą połączyć swój wynalazek z technologią wykrywania światła, dzięki czemu materiał będzie mógł zmieniać swój kolor dopasowując się do otoczenia. Jeśli się to uda na rynku pojawią się nowe ubrania, które pozwolą niczym Predator wtapiać się w otoczenie. Jednak w pierwszej kolejności, w takie ubrania wyposażone zostanie wojsko. To pewne jak w banku. A wtedy, walka będzie wyglądała całkiem inaczej niż dziś.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube