Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Klawiatura motyl

W ubiegłym roku pokazałem Wam kilka galerii z różnego rodzaju klawiaturami (galeria 1, galeria 2). Pokazałem tam kilkadziesiąt różnych, nietypowych wzorów tych akcesoriów, które są mniej lub bardziej wygodne w obsłudze. Dziś pokażę Wam coś co przygotowała firma Keyboardio - klawiaturę w kształcie motyla.

Projektant - Jesse Vincent - jest entuzjastą, który ma obsesję na tle urządzeń służących do wprowadzania tekstu. Poprawia standardowe klawiatury QWERTY, dążąc do jak największej ergonomii. Jego główne zmiany (poza kształtem klawiatury i ułożeniem klawiszy), to przeniesienie przycisków Ctrl, Delete, Shift i Alt pod lewy i prawy kciuk. W prezentowanej na zdjęciu klawiaturze pojawił się również klawisz Funkcja, któremu można przypisać makra i modyfikacje funkcji innych klawiszy (czyli zadziała tak, jak np. Fn na laptopach).

butterfly keyboard bk2cd klaw-mot

Projektant powiedział, że eksperymentował również z eliminacją myszki przełączając jej funkcje na klawisze WASD. Udało mu się to wszystko tak zaprojektować, że użytkownik może bez odrywania rąk od klawiatury wygodnie manipulować kursorem przenosząc go do różnych ćwiartek ekranu. Vincent wie, że jego model klawiatury trafi tylko do niewielkiej grupy użytkowników komputerów, ale ... entuzjastom projektującym nowe urządzenia to przecież nie przeszkadza.

Jak widać na zdjęciach powstały różne wersje klawiatury - motyla. Poniżej prezentacja jednej z nich

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube