Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Hakerzy wykorzystują Google do testowania swoich wirusów

Google VirusTotal - to strona powołana do życia przez Google, która umożliwia sprawdzenie plików pod kątem zagnieżdżonych w nich wirusów. Korzysta ona z ciągle aktualizowanych narzędzi, które pomagają chronić nasze dane. Ze strony korzysta wielu użytkowników sieci. I wielu hakerów.

Na stronie umieszczono dziesiątki narzędzi antywirusowych, które na różne sposoby badają wskazany przez nas plik, szukając w nim zagnieżdżonych robaków. Brandon Dixon, ekspert od spraw bezpieczeństwa zauważył jednak, że strona jest bardzo popularna w środowisku cyberprzestępców. Wirusy, które umożliwiły włamania, o których było głośno, zostały wcześniej przetestowane przy pomocy narzędzi umieszczonych na tej stronie. Jak nietrudno się domyślić, umieszczone tam narzędzia nie wykryły niebezpiecznych algorytmów. Hakerzy, przepuszczając swoje pliki przez umieszczone na stronie VirusTotal, mogą je zdebugować i w ten sposób znaleźć miejsce, w którym wirus jest rozpoznawany przez algorytmy bezpieczeństwa.
Nie od dziś było wiadomo, że kij ma dwa końce i może zarówno pomóc, jak i zaszkodzić. Miejmy nadzieję, że Google coś z tym zrobi i zwiększy bezpieczeństwo witryny w taki sposób, by hakerzy nie mogli z niej korzystać zbyt łatwo. Nie ma się jednak co oszukiwać - na pewno będą z niej korzystać.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube