Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Gry komputerowe wykorzystywane do … sterowania karaluchami.

O tym, że gry komputerowe biorą czynny udział w badaniach naukowych wiadomo nie od dziś. Naukowcy korzystają z algorytmów i urządzeń opracowywanych przez projektantów i programistów, zatrudnionych przez firmy z branży gier komputerowych. Sztandarowym przykładem jest Kinect, kontroler do konsoli Xbox 360, który wykorzystano w takich rozwiązaniach, o których autorom tego kontrolera się nawet nie marzyło.

Jednak to co robią naukowcy z Uniwersytetu Północnej Karoliny bije wszystkich na głowę. Otóż używają oni Kinecta do badań nad karaluchami. Pracują oni nad rozwiązaniem, które pozwoliłoby kierować tymi stworzeniami przy pomocy komputera. Do czego naukowcy chcą wykorzystać karaluchy? Do dynamicznego mapowania środowiska. Przykładowo – zawalił się gdynek, chcemy wiedzieć jak wygląda sytuacja w środku, wpuszczamy tam więc karalucha, a on przeciskając się przez szczeliny przesyła zdalnie do komputera informacje o środowisku – szerokości przejścia, atmosferze itp.
Na razie trwają prace nad zdalnym sterowaniem karaluchów. Naukowcy badają czy da się kontrolować ruch robaka przy pomocy pilota. W ramach badań przygotowali odpowiednie wtyczki programowe, które pozwalają odzwierciedlić drogę jaką przemieszcza się karaluch. Przy pomocy Kinecta ma on być prowadzony wzdłuż określonej ścieżki. Oprócz tego kontroler rejestruje odpowiedzi na impulsy elektryczne, które generuje noszone przez karalucha oprzyrządowanie.

Dodam jeszcze, że nie jest to pierwsze podejście naukowców do próby wykorzystania karaluchów jako zdalnych "szpiegów", ale teraz po raz pierwszy wykorzystywany jest do badań nad nimi sprzęt dedykowany dla graczy.

Co udało się osiągnąć naukowcom i jak wyglądają ich badania prezentuje poniższy film.

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube