Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Olbrzymia rzutka ma poszukać życia na Marsie

Naukowców badających przestrzeń kosmiczną cały czas nurtuje pytanie - czy na Marsie istnieje lub istniało życie. Budowane są różnego rodzaju sony, które wysyłane na powierzchnię Czerwonej Planety mają poszukać jakichś śladów. Jedna z teorii zakłada, że jeśli jest tam życie, to toczy się ono kilka metrów pod powierzchnią. Zespół naukowców, w tym kilku weteranów z NASA, powołało do życia projekt ExoLance, który ma doprowadzić do zbadania Marsa pod jego powierzchnią.

Projekt jest ciekawy ponieważ zakłada wykorzystanie sond w kształcie popularnych rzutek z gry Darts. Krótko mówiąc, naukowcy potraktują powierzchnię Marsa jak tarczę, w którą będą rzucać sondami - rzutkami.
Nadszedł w końcu czas, by skupić się na poszukiwaniu na Marsie śladów życia - mówi dr. Chris McKay - W ciągu ostatnich kilku dekad wszystkie misje skupiały sie na badaniach geologicznych. Nadszedł czas, by zwrócić uwagę na biologię planety
Do tej pory misje NASA wierciły w powierzchni planety tylko na głębokość kilku centymetrów. Zespół ExoLance zaprojektował sondę, która spenetruje planetę na głębokość co najmniej dwóch metrów. Sony będę rozsyłane w różne miejsca planety, a zebrane przez siebie dane będą przesyłały do orbitującego na planecie satelity, który przekaże je na Ziemię.
Projekt jest ciekawy, ale wymaga przetestowania. I na to niestety brakuje pieniędzy. Naukowcy postanowili zebrać fundusze za pośrednictwem serwisu crowfundingowego - Indiegogo. Uruchomiono tam projekt na 250 tysięcy dolarów. W ramach tej kwoty zespół chce przygotować prototyp sondy i przetestować go na pustyni w Nowym Meksyku. Jeśli uda się zebrać pieniądze i testy zakończą się powodzeniem, NASA stanie przed niemałym wyzwaniem, a komercyjne programy kosmiczne nabiorą nowego rozpędu w swoich projektach.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube