ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Kamera rejestrująca obraz w trylionowym ułamku sekundy

Naukowcy przeprowadzający badania wykorzystują w swoich pracach kamery potrafiące zarejestrować obraz z bardzo dużą częstotliwością. Nie było jednak jeszcze takiego urządzenia, które potrafiłoby robić tak szybkie zdjęcia, jak to, które przygotowali japońscy naukowcy z Uniwersytetów w Tokio i Keio.

Zespół 12 naukowców opracował aparat Sequentially timed all-optical mapping photography (STAMP), który może zarejestrować szybkie reakcje chemicznie, uwieczniając ten proces w postaci cyfrowych obrazów. Na razie są to obrazy o niewielkiej rozdzielczości, raptem 450x450 pikseli, ale najważniejsza jest szybkość, czy częstotliwość z jaką ten aparat może wykonywać zdjęcia. Jest on o 1000 razy szybszy od urządzeń, którymi naukowcy dysponują obecnie. Japończycy pochwalili się, że udało im się zarejestrować na zdjęciach proces przewodzenia ciepła (proces, który przebiega z szybkością 1/6 prędkości światła).
Na razie potencjalne zastosowania tak szybkiej kamery są ograniczone ze względu na jej wielkość – ok. metra kwadratowego. Naukowcy próbują teraz zmniejszyć rozmiar całego urządzenia, biorąc jednak pod uwagę to, że budowa zajęła im trzy lata, nie będzie to proste i szybkie. Docelowo, ma być wykorzystywane w medycynie, terapii ultradźwiękowej oraz w badaniach naukowych. Już teraz zainteresowanie tą kamerą wykazali naukowcy zajmujący się badaniem obróbki laserowej w branży samochodowej i półprzewodnikowej.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube