IRISNotes Air 3

Długopis cyfrowy ułatwia życie

Więcej...

Logitech K400 Plus TV

Klawiatura do telewizora...

Więcej...

TP-LINK Archer C5400

Router jak Stonehenge

Więcej...

Natec Turbot

Klawiatura dedykowana Smart TV

Więcej...

Lioncast LK300 RGB

Mechaniczna klawiatura z pełnym podświetleniem

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Microsoft pracuje nad umieszczeniem kamery Kinect-a w smartfonach

Dział rozwojowy Microsoftu był ostatnio bardzo zajęty. Podczas konferencji SIGGRAPH zaprezentował kilka nowości, nad którymi pracuje – m.in. jak interpretować mowę na bazie drgań różnych przedmiotów (np. chipsów ziemniaczanych). Wszędzie widać dążenie do przechwytywania ruchu, rozpoznawania głębi i kształtów obiektów. Niedługo smartfony zaproponują takie rozwiązanie, jakie znają posiadacze Xbox-ów i kontrolerów Kinect.

Zespół projektantów z działu badawczo-rozwojowego Microsoftu połączył już kamerę internetową Microsoftu, czujnik głębi obrazu i … Androida (jak widać Microsoft czasem gada z Google). Przygotowane algorytmy pozwalały śledzić ręce i twarz użytkownika co na pewno zaciekawi developerów tworzących aplikacje sterowane gestami.

Innym projektem, który pokazał zespół projektantów był aparat RGB, który skupia się przede wszystkim na prawidłowej rejestracji głębi przestrzeni i rejestracji modeli 3D ludzi i przedmiotów. Wszystko po to, by oprogramowanie do modelowania cyfrowego potrafiło z jak największą dokładnością stworzyć modele przenikających się brył, ich odkształceń pod różnymi siłami itp.
Brzmi skomplikowanie, ale … to coś co napędza naukę i rozwój technologii. Chociaż ciężko mi sobie wyobrazić smartfona z kamerą, która reaguje na gesty. Tablet tak, ale czy telefon nie jest na to zbyt mały?

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube