Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Małe, ekologiczne superkomputery optyczne przetwarzające kwadryliony obliczeń na sekundę mogą w przyszłości zastąpić nasze dzisiejsze pecety. Taką wizję roztacza firma Optalysys, która pracuje nad takimi właśnie komputerami.

Optalysys może się już pochwalić projektem komputera optycznego, który będzie działał z wydajnością 346 gigaflopów (1 gigaflop = 1 miliard operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę). Nie tak szybko jak superkomputery stosowane w centrach obliczeniowych, ale zdecydowanie szybciej od tego, co oferują nam dzisiejsze komputery.
Zasada działania takiego komputera jest następująca: lasery o niskiej intensywności promienia przechodzą przez warstwy ciekłych sieci krystalicznych, które będą zmieniać natężenie promienia świetlnego w oparciu o wprowadzone przez użytkownika dane. Powstałe wzory interferencyjne mogą być wykorzystane w celu rozwiązania równań matematycznych i innych operacji. Dzięki temu, ze wiązka laserowa może być przepuszczona przez wiele sieci, system może szybciej niż standardowe superkomputery wielowątkowe realizować równoległe obliczenia.
Nie bez znaczenia jest również zużycie energii przez takie komputery. Według Optalysys, takie komputery będą zużywały prądu za kilka tysięcy dolarów rocznie, a nie miliony, jak to jest w przypadku np. Tinanhe-2.
Po uruchomieniu prototypu, firma planuje budowę dwóch nowych urządzeń: Big Data – urządzenie optyczne współpracujące z dzisiejszymi superkomputerami oraz superkomputer optyczny, który w 2017 roku miałby mieć wydajność minimum 9 petaflopów, a maksymalnie 17,1 exaflopów (17.100 petaflopów), którą miałby osiągnąć w 2020 roku. Dla porównania, Tianhe-2 ma wydajność około 34 petaflopów.
Uruchomienie prototypu komputera optycznego planowane jest na styczeń. Wtedy też będzie wiadomo, jak w rzeczywistości wygląda wydajności i użyteczność takich komputerów.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube