uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Nowa generacja desktopów będzie komputerami optycznymi

Małe, ekologiczne superkomputery optyczne przetwarzające kwadryliony obliczeń na sekundę mogą w przyszłości zastąpić nasze dzisiejsze pecety. Taką wizję roztacza firma Optalysys, która pracuje nad takimi właśnie komputerami.

Optalysys może się już pochwalić projektem komputera optycznego, który będzie działał z wydajnością 346 gigaflopów (1 gigaflop = 1 miliard operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę). Nie tak szybko jak superkomputery stosowane w centrach obliczeniowych, ale zdecydowanie szybciej od tego, co oferują nam dzisiejsze komputery.
Zasada działania takiego komputera jest następująca: lasery o niskiej intensywności promienia przechodzą przez warstwy ciekłych sieci krystalicznych, które będą zmieniać natężenie promienia świetlnego w oparciu o wprowadzone przez użytkownika dane. Powstałe wzory interferencyjne mogą być wykorzystane w celu rozwiązania równań matematycznych i innych operacji. Dzięki temu, ze wiązka laserowa może być przepuszczona przez wiele sieci, system może szybciej niż standardowe superkomputery wielowątkowe realizować równoległe obliczenia.
Nie bez znaczenia jest również zużycie energii przez takie komputery. Według Optalysys, takie komputery będą zużywały prądu za kilka tysięcy dolarów rocznie, a nie miliony, jak to jest w przypadku np. Tinanhe-2.
Po uruchomieniu prototypu, firma planuje budowę dwóch nowych urządzeń: Big Data – urządzenie optyczne współpracujące z dzisiejszymi superkomputerami oraz superkomputer optyczny, który w 2017 roku miałby mieć wydajność minimum 9 petaflopów, a maksymalnie 17,1 exaflopów (17.100 petaflopów), którą miałby osiągnąć w 2020 roku. Dla porównania, Tianhe-2 ma wydajność około 34 petaflopów.
Uruchomienie prototypu komputera optycznego planowane jest na styczeń. Wtedy też będzie wiadomo, jak w rzeczywistości wygląda wydajności i użyteczność takich komputerów.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube