IRISNotes Air 3

Długopis cyfrowy ułatwia życie

Więcej...

Logitech K400 Plus TV

Klawiatura do telewizora...

Więcej...

TP-LINK Archer C5400

Router jak Stonehenge

Więcej...

Natec Turbot

Klawiatura dedykowana Smart TV

Więcej...

Lioncast LK300 RGB

Mechaniczna klawiatura z pełnym podświetleniem

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Egzoszkielety zaczynają funkcjonować w naszym życiu

Egzoszkielety, konstrukcje wspomagające ludzką siłę od dawna zaprzątają umysły wielu ludzi – nie tylko pisarzy fantastycznych. Do tej pory wydawało się, że takie konstrukcje występowały tylko w filmach, laboratoriach lub warsztatach fanów nowych technologii. Prawda jest taka, że egzoszkielety są już wykorzystywane przez ludzi podczas ich normalnej pracy.

Oczywiście na razie są to jeszcze testy, niemniej w warunkach rzeczywistych, a nie laboratoryjnych. Stoczniowcy w Korei Południowej zostali wyposażeni w konstrukcje, które zwiększają ich siłę, pozwalając nosić przedmioty o wadze 30 kg jakby nic nie ważyły. Konstrukcja egzoszkieletu pozwala oprzeć ciężkie przedmioty na jej ramach, dzięki czemu człowiek nie odczuwa dyskomfortu podczas pracy. Dzięki możliwości podnoszenia dużych ciężarów stoczniowcy bez problemów mogą podnieść i umieścić we właściwym miejscu silnik lub kawałek kadłuba.
Sprzęt nie jest jeszcze gotowy do wprowadzenia do powszechnego użytku. Problemami, które obecnie zajmują się konstruktorzy egzoszkieletu są śliskie podłogi i możliwość ruchów obrotowych. Dodatkowo, zasilanie silników egzoszkieletu wystarcza tylko na 3 godziny, co nie stanowi nawet połowy czasu zmiany. Daewoo, właściciel stoczni, w której testowane są egzoszkielety, ma nadzieję, że testy zakończą się sukcesem, a w ostatecznej wersji stoczniowcy będą mogli dźwigać ciężary o wadze 100 kg. Dzięki takiemu wyposażeniu przemysł stoczniowy będzie mógł jeszcze szybciej budować statki.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube