Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Lody kameleona – poliż a zmieni się kolor

Lato nam dopisuje, upały dają się we znaki, chętnie więc sięgamy po coś co nas schłodzi – np. lody. A zastanawialiście się kiedyś, co się stanie gdy za produkcję lodów weźmie się fizyk?

Przykładem takiego fizyka jest Manuel Linares, któremu znudziły się „zwykłe” lody. Wymyślił więc loda kameleona, czyli takiego który po polizaniu zmienia swój kolor. Receptura oczywiście przechowywana jest w tajemnicy, a ja już wyobrażam sobie szał dzieciaków, które chcą te właśnie lody. Wiadomo tylko, że mieszanina, z której zrobiono lody reagują na zmianę temperatury i enzymy zawarte w ślinie. Na razie dostępne są lody fioletowe, które przekształcają się w różowe, ale bądźmy dobrej myśli, że hiszpański fizyk zaproponuje nam niedługo również inne kolory.

Jednak zmieniające się kolory, to nie jedyny pomysł Linaresa. Planuje on również wyprodukować lody, które będą świecić w świetle ultrafioletowym.

Na razie lody Xamaleon (hiszpańska nazwa kameleona) dostępne są tylko w Hiszpanii, ale Linares planuje rozpocząć eksport swoich produktów do innych krajów. Ciekawe ile będzie kosztować gałka takich lodów.

Niedowiarki mogą obejrzeć film umieszczony na Facebooku.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube