Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Łazik badający Marsa bije rekord

Kiedy Opportunity, łazik który wylądował na Marsie w 2004 roku, nikt nie przypuszczał, że jego misja potrwa 10 lat bijąc rekord najdłuższego czasu działania pojazdu poza Ziemią.

Wysyłając pojazd na czerwoną planetę, naukowcy z NASA zakładali jego pracę przez 90 marsjańskich dni (dzień marsjański to 24h 39m 35s). Początkowo zakładano, że Opportunity przejedzie dystans 1 km, ostatecznie jednak przejechał on ponad 40 km (25,01 mili). Dzięki temu zdetronizował łazik dawnego Związku Radzieckiego – Lunokhod - do którego należał rekord prawie 39 km.(24,2 mile). Radziecki pojazd podróżował po Księżycu w 1973 roku, tymczasem amerykański łazik wylądował na Marsie w 2014 roku i do tej pory jeździ po powierzchni planety pobierając i badając próbki. Według Johna Callasa, szefa projektu Mars Exploration Rocer, w ramach którego wysłano Opportnity, nie jest ważne jak wiele mil pojazd przejechał, tylko to ile przeprowadzono badań i nowych odkryć na tak duża odległość.
Celem misji, w ramach której Opportunity razem ze swoim bliźniakiem Spirit wylądował na Marsie było poznanie historii geologicznej i klimatycznej Marsa. Badania miały pozwolić na stwierdzenie, czy na Marsie występuje woda i czy istniały tam kiedykolwiek warunki umożliwiające powstanie życia. Misja MER miała również za zadanie zebrać dane przydatne w planowaniu przyszłych misji załogowych na Marsa.
Ciekawostką jest to, że komputer sterujący łazikiem posiada 128 MB pamięci RAM i 256 MB pamięci Flash, które są wykorzystywane przez 32-bitowy procesor Rad 6000. Porównajcie to z dzisiejszymi procesorami i pamięcią.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube