Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Rosja oferuje 110.000 dolarów nagrody za złamanie TOR-a

TOR (The Second-Generation Onion Router) to pakiet oprogramowania oparty na przeglądarce Firefox, który umożliwia przekierowywanie ruchu internetowego przez sieć routerów, z których każdy zapewnia anonimowość i nową warstwę szyfrowania. Oprogramowanie zostało przygotowane na zlecenie rządu USA przez Naval Research Laboratory. Nie każdemu jednak podoba się taka anonimowość internautów, zwłaszcza że zapewnia to amerykańskie oprogramowanie.

Podobno Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji wyznaczyło nagrodę w wysokości 110 tysięcy dolarów, dla osoby (lub grupy osób), która złamie algorytmy przesyłania danych pomiędzy routerami. Wszystko przez to, że TOR jest oprogramowaniem darmowym, z którego może skorzystać każdy. Jak nietrudno się domyślić, w Rosji korzystają z niego te osoby, którym nie podoba się aktualna władza. Niestety, po nagrodę ubiegać się mogą tylko firmy i organizacje, które posiadają już rosyjskie poświadczenia bezpieczeństwa i pracowały dla rządu Rosji.
Co ciekawe, również Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) ma problem z tym oprogramowaniem. Według pracowników NSA działa ona po prostu zbyt dobrze. Tak jak w przypadku Rosji TOR-a wykorzystują przeciwnicy Putina, tak w przypadku Ameryki to samo oprogramowanie wykorzystują osoby, którym nie podoba się polityka USA oraz terroryści. Ponieważ jednak TOR ma „silne plecy” w postaci różnych agencji takich, jak Broadcasting Board of Governors (BBG), która jest propagandowym ramieniem rządu USA. BBG uruchomiło takie stacje, jak Głos Ameryki czy Radio Wolna Europa. Różnego rodzaje stacje radiowe wywodzące się z BBG nadają na całym świecie. Tor jest również wspierany przez National Science Foundation. Według Washington Post , również Departament Stanu USA przekazał znaczące środki na rozwój tego oprogramowania.
Jedno jest pewne, po opublikowaniu informacji o rosyjskiej nagrodzie o TOR-ze zrobiło się głośno.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube