Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Hoverbike – fantazja po raz kolejny staje się rzeczywistością

Pamiętacie speederbike z Powrotu Jedi? Na tych szybkich pojazdach Luke i Leia ścigali się ze szturmowcami w lesie na księżycu Endora. Wygląda na to, że jesteśmy coraz bliżej powstania takich pojazdów już nie w świecie filmowym, ale również w realu.

Dziś mamy drony i to właśnie na bazie rozwiązania wykorzystywanego przy budowie tych zdalnie sterowanych pojazdów, powstać ma Hoverbike. Zaprojektował go inżynier z Wielkiej Brytanii – Chriss Malloy – który starał się połączyć w swojej konstrukcji swobodę helikoptera z prostotą motocykla. Jeśli prototyp sprawdzi się będziemy mogli podobnie jak quadrocoptery latać w powietrzu, chociaż na znacznie niższej wysokości.
"W porównaniu do helikoptera, Hoverbike jest tańszy, bardziej wytrzymały i łatwiejszy w użyciu. Oferuje również zupełnie nowy sposób latania. Hoverbike leci jak quadcopter i może być pojazdem zarówno bezzałogowym, jak i załogowym. " – zachwala swój produkt Malloy.
Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe prototypu. W ciągu kilku najbliższych miesięcy odbędą się pierwsze próby lotów, a jeśli wszystko pójdzie dobrze ostateczna wersja prototypu zostanie przedstawiona odpowiednim instytucjom certyfikującym urządzenia lotnicze. Po uzyskaniu certyfikatu rozpocznie się produkcja Hoverbika – pierwszego na świecie latającego motocykla.
Ponieważ jednak budowa maszyny nie należy do tanich, firma Malloy Astronautics poszukuje środków na jej finansowanie za pomocą serwisu Kickstarter. Każdy ze sponsorów ma szansę otrzymać uproszczoną wersję Hoverbika (1/3 jego rzeczywistych rozmiarów). Żeby jednak tak się stało, trzeba wyłożyć 595 funtów, czyli ok. 1.000 dolarów. Co prawda na takim pojeździe nie można będzie pojeździć, ale można będzie posadzić humanoidalną figurkę, której projekt do drukarki 3D również możemy otrzymać.
Specyfikacja hoverbike’a
• Waga: 4.9lb
• Wymiary: 45.5in. (L) x 6.3in. (H) x 23.3in. (W)
• Konstrukcja: kompozyt węglowy, lotniczego aluminium, poliuretan
• Brutto Udźwig: 15.4lb max (zalecane 10.4lb)
• Ładowność: 10.6lb max (3.3lb zalecane)
• Max lotu Prędkość: 45 mph
• Maksymalna wysokość: ograniczona do zakresu radiowego i lokalnych przepisów lotniczych
• Napięcie akumulatora: (6S LiPo)

I na koniec filmik reklamujący Hoverbike'a. Zachęcam również do odwiedzenia strony z projektem tego pojazdu na Kickstarterze.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube