Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

DARPA szykuje drony polujące na okręty podwodne

Nie tak dawno opisywałem Wam jeden z najnowszych projektów amerykańskiej agencji DARPA polegający na planach zoptymalizowania procesu wymyślania nowych materiałów, a dziś mam dla Was kolejną ciekawostkę związaną z ta agencją. Tym razem coś bardziej przyziemnego, a nawet … podwodnego.

Pamiętacie serial SeaQuest? Jego akcja toczyła się na pokładzie (i nie tylko, ale głównie) olbrzymiego okrętu podwodnego o tej własne nazwie. W swoich rejsach i badaniach posługiwał się dronami, czyli bezzałogowymi pojazdami, które wyposażone w szczątkową inteligencję przeprowadzały badania, zbierały informacje o zbliżających się innych pojazdach itp. DARPA, zamierza wykorzystać ten pomysł i zaprząc do poszukiwań wrogich okrętów podwodnych, podobne do nich drony. Podobne, bo będą on większe i uzbrojone. Pierwsze egzemplarze są już w trakcie budowy, zakończenie prac planowane jest na 2015 rok.
Najwięcej problemów stwarza zaprogramowanie S (sztucznej inteligencji), która bez udziału załogi – której nie będzie w takim pojeździe – będzie musiała podejmować decyzje. Jest to o tyle ważne, że nikt (podobno) nie chce wybuchu III Wojny Światowej. Z drugiej strony SI drona musi być samodzielna, tak aby w sytuacji kryzysowej mogła podjąć właściwą decyzję. Krótko mówiąc, przed programistami stoi niełatwe zadanie. Między innymi dlatego DARPA pozyskuje do prac nad projektem amatorów podmorskich działań – graczy ACTUV Tactics Simulator.
Ciekawe czy pomysłodawcy tego projektu nie obawiają się sytuacji przedstawionej nam w Terminatorze. Tam też w końcu zaczęło się od dronów wyposażonych w SI.

{jvotesystem poll=|9|}

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube