Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Dell wstrzymuje sprzedaż internetową swojego Chromebooka

Chromebooki, to grupa komputerów, które łączy jedna rzecz – system operacyjny Google Chrome OS. Oferowane są przez różne firmy – Acera, Samsunga, Della… Tyle, że ten ostatni ma problemy, dlatego wstrzymuje sprzedaż internetową swojego komputera.

Od razu uspokoję, wstrzymanie przez Della sprzedaży nie wynika z wadliwej budowy notebooka. Po prostu chętnych na ten komputer było tak wielu, że Dell nie jest w stanie nadążyć za rosnącym zapotrzebowaniem. Wstrzymano więc możliwość składania zamówień przez Internet, po to by móc zrealizować te, które już zostały złożone. Firma obawia się, że nie mogłaby dotrzymać wcześniej deklarowanych terminów dostaw.
Ellen Murphy, rzeczniczka Dell-a, rozesłała maile z wyjaśnieniem: Z uwagi na duży popyt na Dell Chromebook 11, nie jest on dostępny w sprzedaży na stronach Dell.com. Jest natomiast nadal dostępny dla naszych klientów z sektora edukacyjnego, można zamawiać ten model przez przedstawiciela handlowego.
Kiedy ponownie zostanie uruchomiona sprzedaż, jeszcze nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że amatorzy komputerów z ChromeOS mogą sięgnąć po komputery konkurencji. Samsung, Toshiba, Lenovo i Hewlett-Packard ciągle oferują swoje Chromebooki w sklepach internetowych.
Komputery z systemem Google, pomimo ich małej ogólnej funkcjonalności – dedykowane są głownie do przeglądania Internetu, a zainstalowane aplikacje w większości wymagają połączenia z siecią – stanowią ok. 35% wszystkich laptopów dostarczonych w tym roku na terenie USA. W tym samym okresie w 2013 roku, Chromebooki stanowiły 5-6% całkowitej sprzedaży komputerów przenośnych w Stanach Zjednoczonych. Jak widać, dynamika wzrostu ich sprzedaży jest naprawdę spora. Analitycy przewidują, że do końca 2014 roku dostępnych będzie ponad 20 modeli Chromebooków. Niedawno Acer wprowadził do swojej oferty dwa modele C720 Chromebook z układami Intela. Dell deklaruje również jeszcze w tym roku wprowadzenie swojej wersji Chromebooka z Core i3.
Czy to oznacza, że za parę lat notebook bez dostępu do sieci będzie tylko kawałkiem złomu?

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube