ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Jaguar pokazuje pazur

O tym, że producenci samochodów dążą do tego, by nasza jazdę jak najbardziej uprzyjemnić, a jednocześnie uczynić ją bezpieczniejszą, nie trzeba nikogo przekonywać. Nikogo też nie trzeba przekonywać, że nasze cztery kółka są szpikowane coraz bardziej zaawansowaną elektroniką. Spójrzcie, co nowego czeka na kierowców Jaguarów.

Przede wszystkim projektanci Jaguar Land Rover dążą do tego, by wszystkie informacje związane z jazdą były wyświetlane na szybie. Wirtualny obraz ma być szybki, a jednocześnie nie utrudniać kierowcy w obserwacji drogi przed sobą. Elektroniczna nakładka ma prezentować kierunek jazdy, wskazówki dotyczące hamowania itp. Sterowanie odbywać się ma przy pomocy gestów, tak by kierowca nie musiał nic naciskać, ciągnąć, przesuwać czy przekręcać. Oznacza to jednak, że będzie musiał zdjąć co najmniej jedną rękę z kierownicy. A co z bezpieczeństwem?
Dyrektor ds. badań i technologii, r. Wolfgang Epple, tak to komentuje – Określiliśmy, jakie funkcje muszą być kontrolowane przez przyciski fizyczne, a które mogą być kontrolowane przez gesty i dokładnie skalibrowaliśmy czujniki. Obecnie testowanych jest wiele funkcji systemu, w tym przesłony słoneczne, wycieraczki tylnej szyby i mapy do nawigacji satelitarnej.
Wisienkami na torcie mają być kamery i ekrany wirtualne, które pokażą obrazy z lusterek wstecznych i bocznych. Wyobraźcie sobie samochód bez bocznych lusterek. Nie dość, że więcej miejsca na parkingu, nie trzeba się bać, że nam je urwą, to jeszcze zimą, nie trzeba się martwić o ich odśnieżanie. Konstruktorzy Jaguara postanowili wyświetlać obraz z kamer na tablicy przyrządów 3D, a sterowanie nimi ma być możliwe poprzez ruchy gałek ocznych.
Oczywiście, nikt nie daje gwarancji, że te rozwiązania pojawią się w najnowszych modelach Jaguara, ale … chyba warto poczekać? I odkładać złotówki…

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube