ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Prywatna chmura dla robotów

Przechowywanie różnych informacji w chmurach jest coraz bardziej popularne. Głównie dlatego, że bez większych problemów można do nich mieć dostęp z różnych miejsc. Jednak, nie tylko ludzie korzystają z chmur. Również roboty mają swoją chmurę, z której korzystają by uczyć się na bazie doświadczeń swoich „rodaków”.

Pierwsza chmura dla robotów – RoboEarth - powstała już trzy lata temu, a teraz w Instytucie Sztucznej Inteligencji na Uniwersytecie w Bremie uruchomiono nową nazwaną RoboHow. Naukowcy starają się umieścić w niej przetłumaczone na język zrozumiały przez roboty informacje, które mechaniczni ludzie mogą wykorzystać w swoich pracach. Wyobraźcie sobie sytuację gdy prosicie robota kuchennego o przygotowanie czegoś konkretnego na obiad, a on po zaczerpnięciu informacji z chmury bierze się do roboty. Nie musimy go programować, nie musimy dbać o aktualizacje informacji – to wszystko pobierze sobie z chmury.
Oczywiście RoboHow to nie tylko przepisy kulinarne. To również opis procedur, związanych z funkcjonowaniem w świecie ludzi – jak włączyć piekarnik, gdzie poszukać składników… itp. Ogólne założenie projektu naukowców z Bremy jest włączenie robotów do wyszukiwania w Internecie informacji lub instrukcji potrzebnych do realizacji zleconych zadań, bez zewnętrznych interwencji, czyli programowania przez człowieka.
Pytanie tylko, czy w ten sposób nie udostępnimy robotom zbyt wielkiej wiedzy, czy pewnego dnia w takiej chmurze nie znajdą się informacje, które roboty wykorzystają przeciwko człowiekowi. Bo czy możemy wierzyć, że zaproponowane przez Asimova prawa, będą faktycznie obowiązywały?

{jvotesystem poll=|8|}

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube