ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Pierwsze potencjalnie nadające się do zamieszkania planety – mogą nie istnieć.

Już od chwili zbudowania pierwszego teleskopu (różne źródła podają różne daty, ale większość przypisuje budowę Galileuszowi, chociaż już w starożytności grecy i rzymianie potrafili szlifować soczewki) ludzie patrzyli w gwiazdy doszukując się na nich życia. W naszych czasach, dysponując lepszą aparaturą pomiarową i poszukiwawczą, jesteśmy do tego lepiej przygotowani, chociaż nie potrafimy ustrzec się błędów.

W 2007 roku astronomowie odkryli cztery nadające się do zamieszkania planety, krążące wokół gwiazdy oznaczonej symbolem Gliese 581. Dwie z tych planet znajdowały się w tzw. Goldilocks Zone – nie za blisko gwiazdy by było zbyt gorąco i nie za daleko , by było zbyt zimno. Kiedy jednak zmienił się szef zespołu astronomów badający te planety przez teleskopy, okazało się, że wykorzystywane wcześniej metody pomiarowe służące do wykrywania planet, mogą traktować plamy na słońcu jako istniejące planety. Według Paula Robertsona, co najmniej dwie z tych planet są takimi właśnie fałszywymi wskazaniami.

485017main orbit comparison full full

Astronomowie szukając planet korzystają ze spektrografów, które koncentruję na konkretnych wzorcach świetlnych gwiazd. Dopiero po kilku latach odkryto, że niektóre odczyty sugerujące obecność planety zanikają, a inne są silniejsze. Jednak pomimo „utraty” dwóch planet, Robertson jest pełen optymizmu. Uważa, że teraz będziemy znajdować więcej planet niż ich tracić, dzięki temu, że umiemy już oddzielić „szum” (czyli zakłócenia) generowany przez gwiazdy.
Planety planetami, ale mnie bardziej interesuje ile czasu potrzebujemy by się dostać na taką planetę, oraz czy ktoś (lub coś) tam żyje.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube