Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Mars One – bezzałogowa misja na Marsa z … reklamami na pokładzie

Mars One to prywatny projekt Basa Lansdorpa, holenderskiego przedsiębiorcy, który postawił sobie za cel zbudowanie ludzkiej kolonii na Marsie. Już w 2018 roku na Czerwoną Planetę dotrzeć ma pierwszy satelita komunikacyjny. Przyszłym osadnikom ma on zapewnić nie tylko komunikację z Ziemią, ale i dostęp do reklam.

Kiedy poinformowano świat o projekcie, wiele osób z niecierpliwością oczekiwało na kolejne informacje ujawniające szczegóły misji. Dziś wiadomo już, że pierwsi koloniści – 4 osoby, mają dotrzeć na Marsa w 2025 roku. Kolejne grupy maja tam docierać co dwa lata. Wcześniej, jak już wspomniałem, na orbicie pojawić się ma satelita, który przywiezie zaopatrzenie podzielone na siedem części. Cztery z nich będą zawierały przyrządy naukowe, które pomogą ustalić, czy kolonia ma szansę przetrwania. Wśród nich będą też urządzenia, które pomogą stwierdzić, czy spod powierzchni uda się wydobyć wodę. Pojazd dostarczy również cienkowarstwowy panel słoneczny, który wykaże czy słońce będzie mogło zapewnić wszystkie potrzeby energetyczne kolonii.
Pozostałe trzy ładunki przeznaczono na cele komercyjne. Dwa z nich będą mogły wykorzystać firmy, które złożą organizatorom najciekawszą (czyli najdroższą) ofertę. Na pewno zainteresuje to duże koncerny, które będą mogły chwalić się, że astronauci korzystają z ich urządzeń, jedzenia itp. rzeczy. Ostatnią przestrzeń ładunkową przeznaczono dla zwycięzcy konkursu, do którego mogą przystąpić uczelnie wyższe. Co będzie przedmiotem konkursu jeszcze nie wiadomo, na pewno jednak nie będzie lekko. Walka będzie zażarta, bo która szkoła nie chciałaby dostać szansy na darmowy transport swojego dzieła lub przyrządów naukowych na Marsa?
Wiele osób uważa, że Mars One to utopijny projekt, który nie powiedzie się. Wszystko jednak wskazuje na to, że organizatorzy poważnie podchodzą do tematu. Przy projekcie bezzałogowego statku pracują już konstruktorzy Lockheed Martin, którzy zbudowali m.in. Phoenix Lander dla NASA. Poza tym, misja bezzałogowa wygląda na bardziej wykonalną niż wysłanie ludzi w podróż w jedną stronę.
Tylko co powiedzą koloniści, gdy dotrze do nich pierwszy z komercyjnych ładunków i tam zamiast zapasu puszek Coca-Coli , znajdą jedną opróżnioną z doczepioną kartką „Chcemy więcej” i śladem dłoni ufoludka?

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube