Goclever Sound Club Rugged Mini

Głośnik na majówkę

Więcej...

Somic VRH 360

Słuchawki do gier VR

Więcej...

Elegancki dysk SSD

ADATA SE730 250GB

Więcej...

MiVia Essential 350

Opaska z technologią NASA

Więcej...

ADATA SC660H 256GB

Dysk SSD "do normalnej" pracy

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Sklep muzyczny

Okulary VR Lenovo

Wielcy nadają kierunek rozwoju naszej cywilizacji. Tak było, tak jest i tak będzie. Google zapoczątkowało trend rozwoju wearables, czyli gadżetów, które noszone jak ubrania rozszerzają nasze możliwości komunikacji ze światem poprzez dostęp do sieci. Najpierw były Google Glass, potem Smart Glass, Smartwatch potem Jawbone …  Każdy chce produkować inteligentne gadżety. Do grupy tych firm dołącza również Lenovo.

Firma przedstawiła informacje o projekcie, w ramach którego powstaną inteligentne okulary (jakżeby inaczej). W amerykańskim urzędzie patentowym złożono wniosek, który ma chronić ogólny wygląd akcesoria. Szczegółów nie znamy, ale … wiadomo czego można się spodziewać.

Zamiast szkieł okularach będą dwa niezależne wyświetlacze. Nawigowanie po wyświetlanym na nich menu odbywać się ma za pomocą czujników rozmieszczonych na bocznych krawędziach okularów. Dodatkowo ma być możliwość sterowania głosem – Lenowo przywiązuje dużą wagę do rozpoznawania mowy i barwy głosu użytkownika. Specjalny czujnik umieszczony w nosku okularów ma transmitować głos przenoszony przez kość umiejscowioną nad nosem. Podobno ma to działać lepiej niż zwykły mikrofon z redukcją szumów, który wykorzystano w Google Glass. Czy tak będzie faktycznie, trudno powiedzieć, Google już wcześniej eksperymentowało z czujnikiem, który odczytywał fale głosowe z kości czaski … bez powodzenia. W każdym razie wg Lenovo,  ich rozwiązanie ma reagować nawet na szept.

Kiedy Lenovo wprowadzi na rynek swój produkt jeszcze nie wiadomo. Wiadomo natomiast jak ma wyglądać. 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube