Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Amazon nie będzie dostarczał paczek dronami

Federal Aviation Administration nie zezwolił Amazonowi na wykorzystanie dronów jako dostarczycieli przesyłek. Argumentem do odrzucenia wniosku największego sklepu internetowego, było 15 przypadków w ciągu ostatnich 2 lat, gdy drony za bardzo zbliżyły się do lotnisk zagrażając bezpieczeństwu pasażerów na pokładach samolotów. Z kolei od 2001 roku, rozbiło się 47 dronów wojskowych, a od 2009 roku aż 23 cywilne. 

Jeff Bezos, szef Amazona, w grudniu ubiegłego roku zapowiedział uruchomienie projektu Prime Air, w ramach którego zdalnie sterowane oktokoptery, bezzałogowe drony, miały dostarczać paczki z magazynów sklepu do klientów. Decyzja FAA jest ciosem dla Amazona, który miał już gotowy prototyp realizujący powierzone mu zadania. Amazon nie poddaje się jednak, jej przedstawiciele zapowiedzieli, że do końca 2015 roku po raz kolejny przyjrzą się sprawie i złożą wniosek o dopuszczenie dronów do pracy w roli kurierów.
Nie jest to jednak pierwszy przypadek gdy drony dostały czerwone światło. Również amerykańskie parki narodowe rozważają wprowadzenie zakazu lotów dronami. Nie chodzi tu o straszenie zwierząt. Zdarzały się natomiast sytuacje, gdy drony zbyt blisko podlatywały do wspinających się na skały amatorów ładnych widoków, rozpraszając ich i zagrażając ich życiu.
Jak widać właściciele dronów oprócz sterowania nimi, muszą nauczyć się jeszcze latania w taki sposób, by nie zagrażać innym.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube