Lenovo ThinkPad T480S

Mały komputer biznesowy

Więcej...

Goclever Sound Tube Rocket

Rakietowy głośnik

Więcej...

Genesis Neon 360

Wibrujące słuchawki dla graczy

Więcej...

Vordon DVR-195

Kamera i lusterko w jednym

Więcej...

Tenda Nova MW3

Router do sieć mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Amazon nie będzie dostarczał paczek dronami

Federal Aviation Administration nie zezwolił Amazonowi na wykorzystanie dronów jako dostarczycieli przesyłek. Argumentem do odrzucenia wniosku największego sklepu internetowego, było 15 przypadków w ciągu ostatnich 2 lat, gdy drony za bardzo zbliżyły się do lotnisk zagrażając bezpieczeństwu pasażerów na pokładach samolotów. Z kolei od 2001 roku, rozbiło się 47 dronów wojskowych, a od 2009 roku aż 23 cywilne. 

Jeff Bezos, szef Amazona, w grudniu ubiegłego roku zapowiedział uruchomienie projektu Prime Air, w ramach którego zdalnie sterowane oktokoptery, bezzałogowe drony, miały dostarczać paczki z magazynów sklepu do klientów. Decyzja FAA jest ciosem dla Amazona, który miał już gotowy prototyp realizujący powierzone mu zadania. Amazon nie poddaje się jednak, jej przedstawiciele zapowiedzieli, że do końca 2015 roku po raz kolejny przyjrzą się sprawie i złożą wniosek o dopuszczenie dronów do pracy w roli kurierów.
Nie jest to jednak pierwszy przypadek gdy drony dostały czerwone światło. Również amerykańskie parki narodowe rozważają wprowadzenie zakazu lotów dronami. Nie chodzi tu o straszenie zwierząt. Zdarzały się natomiast sytuacje, gdy drony zbyt blisko podlatywały do wspinających się na skały amatorów ładnych widoków, rozpraszając ich i zagrażając ich życiu.
Jak widać właściciele dronów oprócz sterowania nimi, muszą nauczyć się jeszcze latania w taki sposób, by nie zagrażać innym.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube