Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Toyota wprowadzi na rynek pierwszy samochód napędzany wodorem

Samochody napędzane prądem elektrycznym to już nie nowość. Coraz częściej spotykam się w sieci z informacjami na temat nowych modeli, nowych stacji ładujących i kolejnych patentów, które rozdaje Tesla (oczywiście nie za darmo) zainteresowanym produkcją pojazdów napędzanych silnikami elektrycznymi. Tesli wyrósł jednak konkurent, który może spowodować, że złoty interes przestanie być taki złoty. Wszystko przez to, że Toyota już niedługo wprowadzi na rynek pierwszy pojazd napędzany wodorem.

Takie firmy jak General Motoros, Mercedes, Honda czy Toyota koncentrują swoje wysiłki na budowie różnego rodzaju układach paliwowych, w których wykorzystany będzie wodór. Ta ostatnia zapowiedziała, że już latem 2015 roku zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie rozpocznie się sprzedaż samochodów napędzanych wodorem. Będzie to sedan wzorowany na koncepcji FCV. Cena, w jakiej będzie oferowany to 69.000 dolarów, chociaż może się ona jeszcze zmienić. Dla porównania elektryczne samochody Tesli kosztują w okolicach 60.000 dolarów. Toyota zamierza przekonać klientów dłuższym zasięgiem na zbiorniku oraz krótszym czasem tankowania. Podczas gdy naładowane akumulatorów w samochodach Tesli trwa ponad godzinę, napełnienie zbiorników wodorem następuje w ciągu 5 minut. Samochód z napędem elektrycznym przejedzie ok. 480 km, natomiast ten napędzany wodorem ok. 690 km. Różnica znacząca, prawda?
W samochodzie z napędem gazowym wodór ze zbiornika mieszany jest z tlenem w wyniku czego powstaje reakcja elektro-chemiczna. Efektem spalania wodoru jest para wodna, nie zanieczyszczamy więc atmosfery. Jedyną wadą tego rozwiązania jest problem w pozyskaniu, przechowywaniu i transportowaniu wodoru. Toyota zapowiedziała, że samochód z napędem wodorowym będzie dostępy w tych krajach, które już mają infrastrukturę pozwalającą na tankowanie.
I jak zawsze problem ma dwie strony. Z jednej strony mamy samochód, z krótkim przebiegiem, długim tankowaniem i łatwym do pozyskania paliwem, z drugiej strony mamy samochód o długim przebiegu, z krótkim czasem tankowania i trudnym do pozyskania paliwem. Kto wygra wyścig? Może pojazdy z zamontowanymi bateriami słonecznymi?

{jvotesystem poll=|7|}

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube