Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Toyota wprowadzi na rynek pierwszy samochód napędzany wodorem

Samochody napędzane prądem elektrycznym to już nie nowość. Coraz częściej spotykam się w sieci z informacjami na temat nowych modeli, nowych stacji ładujących i kolejnych patentów, które rozdaje Tesla (oczywiście nie za darmo) zainteresowanym produkcją pojazdów napędzanych silnikami elektrycznymi. Tesli wyrósł jednak konkurent, który może spowodować, że złoty interes przestanie być taki złoty. Wszystko przez to, że Toyota już niedługo wprowadzi na rynek pierwszy pojazd napędzany wodorem.

Takie firmy jak General Motoros, Mercedes, Honda czy Toyota koncentrują swoje wysiłki na budowie różnego rodzaju układach paliwowych, w których wykorzystany będzie wodór. Ta ostatnia zapowiedziała, że już latem 2015 roku zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie rozpocznie się sprzedaż samochodów napędzanych wodorem. Będzie to sedan wzorowany na koncepcji FCV. Cena, w jakiej będzie oferowany to 69.000 dolarów, chociaż może się ona jeszcze zmienić. Dla porównania elektryczne samochody Tesli kosztują w okolicach 60.000 dolarów. Toyota zamierza przekonać klientów dłuższym zasięgiem na zbiorniku oraz krótszym czasem tankowania. Podczas gdy naładowane akumulatorów w samochodach Tesli trwa ponad godzinę, napełnienie zbiorników wodorem następuje w ciągu 5 minut. Samochód z napędem elektrycznym przejedzie ok. 480 km, natomiast ten napędzany wodorem ok. 690 km. Różnica znacząca, prawda?
W samochodzie z napędem gazowym wodór ze zbiornika mieszany jest z tlenem w wyniku czego powstaje reakcja elektro-chemiczna. Efektem spalania wodoru jest para wodna, nie zanieczyszczamy więc atmosfery. Jedyną wadą tego rozwiązania jest problem w pozyskaniu, przechowywaniu i transportowaniu wodoru. Toyota zapowiedziała, że samochód z napędem wodorowym będzie dostępy w tych krajach, które już mają infrastrukturę pozwalającą na tankowanie.
I jak zawsze problem ma dwie strony. Z jednej strony mamy samochód, z krótkim przebiegiem, długim tankowaniem i łatwym do pozyskania paliwem, z drugiej strony mamy samochód o długim przebiegu, z krótkim czasem tankowania i trudnym do pozyskania paliwem. Kto wygra wyścig? Może pojazdy z zamontowanymi bateriami słonecznymi?

{jvotesystem poll=|7|}

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube