Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Dolby Atmos trafi na salony

Kiedyś w kinach grano na fortepianie by wzbogacić film w efekty dźwiękowe. Potem pojawił się dźwięk mono, stereo, niedawno cieszyliśmy się dźwiękiem Dolby Surround i kiedy wydawało się, że w kinach nie może być już z dźwiękiem lepiej, pojawia się Dolby Atmos.

Najlepsza jakość dźwięku zawsze najpierw trafia do kin. To tam bez problemów można zamontować dużą liczbę głośników i to tam można na te głośniki wydać spore pieniądze. I z myślą o kinach wymyślono Dolby Atmos. Stało się to w kwietniu 2012 roku, gdy oficjalnie zaprezentowano ją w Dolby Laboratories. Rozwiązanie to wykorzystuje 64 kanały, dzięki czemu pojawiły się całkowicie nowe możliwości dla twórców filmów i oczywiście całkowicie nowe doznania dla widzów.
W ciągu dwóch lat na ekranach kin zadebiutowało kilkanaście filmów, których reżyserzy zdecydowali się na wykorzystanie Atmos. Wśród nich były takie tytuły jak Dawn of the Planet of the Apes, X-Men: Days of Future Past, 300: Rise of an Empire czy The Hobbit: The Desolation of Smaug.
W każdym razie, technologa ta, tak jak każda inna, z kin trafiła w końcu do domów. Nie musicie się jednak obawiać tego, że Wasz sufit zapełni się głośnikami. Przygotowane przez speców od audio rozwiązanie polega na wykorzystaniu fizyki fal dźwiękowych. Oczywiście będą potrzebne odpowiednie kolumny do tego rozwiązania (których jeszcze nie ma), ale są już odtwarzacze, które są zdolne taki dźwięk odtworzyć. Praktycznie wszystkie urządzenia z Blu-ray mogą obsługiwać Atmos.
Podobno jeszcze w tym roku, na początku jesieni, pojawią się filmy na Blu-ray z tą technologią dźwięku. Możemy się więc spodziewać, że w tym samym czasie pojawią się odpowiednie głośniki. Możemy się też spodziewać, że nie będą tanie.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube