Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Drukarka 3D dla dzieci

Dziś mamy dzień poświęcony drukarkom 3D. Przed chwilą pisałem o urządzeniu, które zostanie wysłane na orbitę na Międzynarodową Stację Kosmiczną, a teraz coś o maszynce dla najmłodszych.

Każdy kto miał dzieci spotkał się z sytuacją, gdy naśladują one swoich rodziców i „gotują”, „idą do pracy” i robią wszystko to, co dorośli. Nic więc dziwnego, że maluchom zamarzyła się drukarka 3D, na której będą mogły drukować zabawki dla siebie. A że, my dorośli lubimy spełniać marzenia dzieci, powstało urządzenie, które może być przez nich obsługiwane. Producentem drukarki jest Mission Street Manufacturing, firma która postanowiła umożliwić dzieciakom zabawę w projektanta zabawek trójwymiarowych. Oczywiście potrzeba do tego trochę wyobraźni i umiejętności kreślarskich, ale który rodzic powie, że jego dziecko nie umie rysować?
Nie będę straszył, nie ma tu żadnego CAD-a, czy jakichś zaawansowanych programów graficznych. Wystarczy iPad i proste oprogramowanie. Samo urządzenie jest proste w obsłudze (w końcu jest przewidziane dla dzieci), zabezpieczone jest przezroczystą osłoną, przez którą można zobaczyć wszystkie poruszające się w środku trybiki.
Firma ma nadzieję, że szkoły zdecydują się na zakup takich drukarek po to, by uczyć maluchy podstaw projektowania i inżynierii. Brzmi poważnie, ale nie zapominajmy, że to wszystko będzie dobrą zabawą. Koszt drukarki Printeer to 549$. Dostawa … w okolicach października - pod warunkiem, że na Kickstarterze uda się zebrac odpowiednią kwotę (brakuje już niewiele).

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube