Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Google i Facebook planują inwestycje w kosmosie

Google i Facebook, dwaj amerykańscy giganci, konkurują ze sobą praktycznie na każdej mobilnej platformie. Ostatnio obie firmy zainwestowały w drony, ale jak się okazuje, ich plany sięgają znacznie wyżej.

Najnowsze raporty analityczne sugerują, że zarówno Google, jak i Facebook łakomym okiem patrzą na przestrzeń kosmiczną i możliwość umieszczenia w nie własnego satelity. Wskazują na to przejęcia, jakich dokonało Google w ostatnim roku w ramach projektu Loon –m.in. firmy Titan Aerospace . Facebook nie chce być gorszy i zakupił firmę Ascenta, która podobnie jak wspomniana firma Google produkuje drony. Teraz w obszarze zainteresowania Google jest firma Skybox Imaging, która zajmuje się m.in. dostarczaniem Internetu za pośrednictwem satelit. W Google wydzielono specjalną komórkę, na czele której stoi Craig Barratt, która jest odpowiedzialna za rozwój technologii związanych z bezprzewodowym Internetem. To zespół Barratta, ma połączyć cały świat globalną siecią – połączyć ze sobą istniejące sieci bezprzewodowe tworząc jedną wielką sieć. Z kolei inne zespoły Google pracują nad technologiami związanymi z dronami i balonami (tak, tak, balonami). Tymczasem plany Facebooka dotyczące ekspansji w kosmos nie są tak udokumentowane, ale analitycy spodziewają się jakiegoś posunięcia firmy w tym kierunku.
A za kilkadziesiąt lat, pierwsze statki kosmiczne firmowane przez Google i FB wystartują w kosmos.

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube