Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Roboty naprawiają inne roboty

Wyjście astronauty z promu w celu pobrania próbek, naprawy uszkodzonego modułu czy wykonania jakiejkolwiek czynności, zawsze obarczone jest dużym ryzykiem. Nic więc dziwnego, że agencje kosmiczne próbują zastąpić człowieka, chroniąc jego życie. Kanadyjczycy zaproponowali wykorzystanie robota Dextre.

Dextre współpracuje z zamontowanym na stacji kosmicznej ramieniem Canadarm 2. Specjalny uchwyt przenosi Dextre w pobliże miejsca naprawy, tam wypuszcza robota, który zdalnie sterowany przez operatora ze stacji lub promu może przystąpić do pracy. Ciekawostką jest to, że Dextre jest robotem o dużej liczbie odnóży. Kanadyjska Agencja Kosmiczna zamierza wykorzystać go do wymiany starych kamer na Canadarm 2. Jak nietrudno się domyślić, demontaż kamer w przestrzeni kosmicznej jest trudnym zadaniem dla człowieka. A ma to wykonać robot.
Jest to pierwsze tak skomplikowane zadanie, realizowane najczęściej przez astronautę, które powierzono robotowi. Według Mathieu Caron-a, pomysł by przy pomocy robotów naprawiać inne roboty jest idealny. Spacery kosmiczne są czasochłonne, skomplikowane i jak wspomniałem obarczone ryzykiem. Tymczasem, podczas gdy robot naprawia swojego kolegę, astronauta ma więcej czasu na doświadczenia naukowe.
Dextre ma rozpocząć pracę w najbliższych dniach. Jeśli eksperyment z przekazaniem mu zadań naprawczych powiedzie się, możemy spodziewać się przełomu w misjach kosmicznych. Coraz więcej tego typu zadań będzie powierzane mechanizmom podobnym do Dextre. A tymczasem obejrzyjcie sobie film z Dextre w roli głównej.

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube