Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Startują testy z hibernacją ludzi

Filmy fantastyczne przyzwyczaiły nas do obrazu, w których załoga statku kosmicznego przemierzającego próżnię, spoczywa w hibernacji. Różnego rodzaju kapsuły „przechowywały” ludzi podczas wieloletnich podróży. I po raz kolejny, fantastyka zamienia się w rzeczywistość. 

Hibernatory, kriokomory – wykorzystywano różne nazwy na kapsuły, w których ludzie w uśpieniu oczekiwali na koniec podróży. Jak się będzie nazywać docelowe urządzenie jeszcze nie wiadomo, wiadomo natomiast, że rozpoczęły się pierwsze testy z udziałem ludzi. Badania rozpoczęto w szpitalu w Pittsburgu z grupą 10 pacjentów. Zespół chirurgów usunie im krew z ciała, zastępując ją schłodzonym roztworem soli fizjologicznej. Płyn spowoduje ochłodzenia ciała, spowolni funkcje organizmu i opóźni śmierć z powodu utraty krwi.
W 2000 roku przeprowadzono udane testy na świniach. Po zadaniu śmiertelnych ran naukowcy zmniejszyli temperaturę ciał zwierząt o 10 stopni Celsjusza. 90% tak „zakonserwowanych” zwierząt udało się odratować.
Wynaleziona przez naukowców technika ma być na razie używana tylko w awaryjnych przypadkach. Jak nietrudno się domyślić, badania są finansowane przez armię amerykańską. Sam pomysł usuwania krwi i zastępowania jej płynem wywodzi się podobno z wojny w Wietnamie, gdzie chirurdzy zauważyli, że główną przyczyną śmierci była utrata krwi w ciągu pierwszych 5 do 20 minut po otrzymaniu rany.
Do kapsuł hibernacyjnych znanych nam z filmów sci-fi jeszcze kawałek drogi, ale jesteśmy już bliżej końca niż początku.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube