Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Autonomiczna ciężarówka - octohelikopter

Black Knight Transformer to autonomiczny pojazd ciężarowy, który przenosi ładunek nie tylko drogą lądową, ale i powietrzną. Konstruktorzy samochodów od czasu do czasu serwują nam hybrydy, które mogą się poruszać w inny sposób niż tylko po drogach. 

Firma Advanced Tactics wystartowała w projekcie ogłoszonym przez DARPA, który miał na celu stworzenie transportera lądowego skrzyżowanego ze śmigłowcem. Chodziło głównie o to, by przemieszczający się pojazd mógł startować i lądować pionowo – bez rozbiegu. Co prawda w projekcie zatwierdzono propozycje koncernów Lockheed Martin i Aircraft Armaments, Inc., które zobowiązały do przygotowania prototypów, tak by w 2015 roku można było przeprowadzić pierwsze próby. Firma Advanced Tactics wyprzedziła obie firmy i zaprezentowała swój pojazd dla wojska – AT Black Knight Transformer.
Pojazd nie jest piękny – jest to blaszana skrzynka z dużą ilością szkła i dołączonymi ośmioma wirnikami, podnoszącymi samochód do góry. Każdy z nich jest napędzany przez niezależny silnik, dzięki czemu zminimalizowano ryzyko katastrofy. Pojazd może wznieść się na wysokość 3.000 metrów. Na ziemi może poruszać się z prędkością do 112 km/h. Pojazd ma mieć możliwość utrzymywania się w powietrzu przez 19 godzin z ładunkiem 68 kg. Nie jest to dużo, ale przy krótszym czasie lotu Black Knight będzie mógł przenosić 1.75 ton wyposażenia.
Co ciekawe, Black Knight może być sterowany zarówno przez kierowcę siedzącego w kokpicie, jak i operatora stojącego na ziemi. Wyobraźcie sobie, co można zrobić z takim pojazdem, w czasie akcji bojowej. Oprócz dostawy wyposażenia, można szybko ewakuować grupę bojową i nie ma potrzeby szukania odpowiedniego lądowiska, jak to jest w przypadku helikopterów.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube