Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Surface Pro 3 – tablet czy laptop?

Microsoft oficjalnie zaprezentował swój nowy model Surface Pro. Jest to już trzecia generacja tabletu amerykańskiego koncernu. Według twórców tego urządzenia ma on zastąpić laptopy.

Surface Pro 3 ze względu na swoją specyfikację może pełnić rolę zarówno tabletu, jak i notebooka. 12-calowy ekran oferuje całkiem sporą powierzchnię do pracy. Wyświetlacz pracować ma z rozdzielczością 2160x1440 pikseli. Możemy go używać korzystając interfejsu dotykowego, lub po podłączeniu akcesoriów zewnętrznych –myszki i klawiatury, jako laptopa. Urządzenie jest lekkie, waży ok. 800 gram. Za to pod obudową skrywa się moc procesorów Intela – i3 i i7 z 4GB lub 8 GB pamięci RAM. Użytkownik dostanie do dyspozycji dysk o pojemności 128 GB lub w drugiej wersji 256 GB. Tablet wyposażono w szereg interfejsów: 3xUSB 3.0, 2xUSB 2.o, Ethernet i audio.
Podczas prezentacji podkreślono poprawioną konstrukcję tabletu. Ulepszono doczepianą klawiaturę – jest cieńsza i lżejsza – oraz podstawkę. Wiele osób korzystających z drugiej generacji tabletu skarżyło się na problemy z korzystaniem z tabletu podczas trzymania go na kolanach.
Razem z tabletem Microsoft zaprezentował przygotowane akcesoria, między innymi stylus. Można go wykorzystać do pracy np. z Photoshopem. Amerykanie chcą, by nowa wersja Surface Pro postrzegany był jako sprzęt dla profesjonalistów.
Podczas prezentacji podano ceny, w jakich tablet ma być oferowany:
Wersja z procesorem i3 i dyskiem 64GB ma kosztować 799 $, wersja z procesorem i7 i dyskiem 512GB ma kosztować 1.949$. Z kolei klawiatura dedykowana do współpracy z Surface Pro kosztować ma 200$. Zwiększono w niej gładzik oraz zastosowano materiał, który daje o 78% mniejsze tarcie. Ma to zapewnić większą żywotność touchpada oraz wygodniejszą obsługę. Podążając za rozwojem technologii Microsoft umieścił tu port Mini Display Port, który pozwala na transmisję obrazu w rozdzielczości 4K.
Microsoft zaprezentował swój tablet pod hasłem: "Oto tablet, który może zastąpić twój laptop." Zapomniał tylko o tym, że hybrydy – tablety z doczepianą klawiaturą są już dostępne od kilku lat. Czy trzecia generacja Surface Pro zostanie dobrze przyjęta przez rynek? Zobaczymy. Jak na razie amerykanom nie udało się skutecznie powalczyć z iPadem i tabletami z Androidem, a moje doświadczenia z tabletami, które miały zainstalowany pełen system Windows 8 pokazały, że okienka nie do końca sprawdzają się w tradycyjnej wersji interfejsu. Co innego w przypadku kafelków, ale … po uruchomieniu takiej aplikacji jak Photoshop, mamy aplikację przystosowaną do obsługi myszką, a nie dotykiem.

 

Komentarze zostały wyłączone

Podobne artykuły

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube