Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

Podkładka pod mysz z edukacyjnym akcentem

Więcej...

Rapoo 8200P

Klawiatura i mysz - zestaw dla każdego

Więcej...

Genesis Titan 660 Plus

Prosta obudowa o sporych możliwościach

Więcej...

Genesis Xenon 200

Mysz dla graczy

Więcej...

Natec Zebu

Prosty plecak na laptopa i coś jeszcze

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Microsoft oficjalnie zaprezentował swój nowy model Surface Pro. Jest to już trzecia generacja tabletu amerykańskiego koncernu. Według twórców tego urządzenia ma on zastąpić laptopy.

Surface Pro 3 ze względu na swoją specyfikację może pełnić rolę zarówno tabletu, jak i notebooka. 12-calowy ekran oferuje całkiem sporą powierzchnię do pracy. Wyświetlacz pracować ma z rozdzielczością 2160x1440 pikseli. Możemy go używać korzystając interfejsu dotykowego, lub po podłączeniu akcesoriów zewnętrznych –myszki i klawiatury, jako laptopa. Urządzenie jest lekkie, waży ok. 800 gram. Za to pod obudową skrywa się moc procesorów Intela – i3 i i7 z 4GB lub 8 GB pamięci RAM. Użytkownik dostanie do dyspozycji dysk o pojemności 128 GB lub w drugiej wersji 256 GB. Tablet wyposażono w szereg interfejsów: 3xUSB 3.0, 2xUSB 2.o, Ethernet i audio.
Podczas prezentacji podkreślono poprawioną konstrukcję tabletu. Ulepszono doczepianą klawiaturę – jest cieńsza i lżejsza – oraz podstawkę. Wiele osób korzystających z drugiej generacji tabletu skarżyło się na problemy z korzystaniem z tabletu podczas trzymania go na kolanach.
Razem z tabletem Microsoft zaprezentował przygotowane akcesoria, między innymi stylus. Można go wykorzystać do pracy np. z Photoshopem. Amerykanie chcą, by nowa wersja Surface Pro postrzegany był jako sprzęt dla profesjonalistów.
Podczas prezentacji podano ceny, w jakich tablet ma być oferowany:
Wersja z procesorem i3 i dyskiem 64GB ma kosztować 799 $, wersja z procesorem i7 i dyskiem 512GB ma kosztować 1.949$. Z kolei klawiatura dedykowana do współpracy z Surface Pro kosztować ma 200$. Zwiększono w niej gładzik oraz zastosowano materiał, który daje o 78% mniejsze tarcie. Ma to zapewnić większą żywotność touchpada oraz wygodniejszą obsługę. Podążając za rozwojem technologii Microsoft umieścił tu port Mini Display Port, który pozwala na transmisję obrazu w rozdzielczości 4K.
Microsoft zaprezentował swój tablet pod hasłem: "Oto tablet, który może zastąpić twój laptop." Zapomniał tylko o tym, że hybrydy – tablety z doczepianą klawiaturą są już dostępne od kilku lat. Czy trzecia generacja Surface Pro zostanie dobrze przyjęta przez rynek? Zobaczymy. Jak na razie amerykanom nie udało się skutecznie powalczyć z iPadem i tabletami z Androidem, a moje doświadczenia z tabletami, które miały zainstalowany pełen system Windows 8 pokazały, że okienka nie do końca sprawdzają się w tradycyjnej wersji interfejsu. Co innego w przypadku kafelków, ale … po uruchomieniu takiej aplikacji jak Photoshop, mamy aplikację przystosowaną do obsługi myszką, a nie dotykiem.

 

Komentarze zostały wyłączone

Podobne artykuły