Acer Aspire VX 15

Notebook dla graczy w przystępnej cenie

Więcej...

D-LINK DIR-895L/R AC5300

3-zakresowy router z futurstycznym wyglądem

Więcej...

ADATA SSD SD700

Kieszonkowy dysk SSD

Więcej...

AOC I2781FH

27-calowy monitor dla każdego

Więcej...

TP-LINK AV2000

2-gigabitowe adaptery sieciowe

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Implanty zasilane bezprzewodowo

Naukowcy ze Stanford znaleźli sposób na ładowanie implantów umieszczonych głęboko w ludzkim ciele. 

Dziś rozruszniki i przekaźniki nerwowe wszczepiane ludziom, zwłaszcza te, umieszczone głęboko w naszym ciele, muszą mieć wyprowadzone pod skórę duże cewki, które umożliwiają ładowanie baterii implantów. Ewentualnie co jakiś czas, osoba z takim implantem melduje się w szpitalu, wędruje na stół operacyjny i podczas ponownej operacji zużyty akumulator jest wymieniany na nowy. Naukowcy znaleźli jednak sposób, jak wyeliminować konieczność wymiany baterii lub jej ładowania przy pomocy wspomnianej cewki pod skórnej. Dzięki temu implant może być mniejszy, a ponieważ wyeliminowania została cewka podskórna, może być jeszcze głębiej w ciele człowieka zlokalizowany.
Już teraz naukowcy stworzyli rozrusznik serca mniejszy od ziarenka ryżu. Może on być ładowany bezprzewodowo – i na tym właśnie polega nowatorskie rozwiązanie jajogłowych ze Stanford. Podczas ładowania bezprzewodowego, przekazanie mocy głęboko pod skórę, jest bezpieczne dla organizmu. Dostępność takich drobnych urządzeń z własnym zasilaniem może oznaczać, że lekarze mogą częściej przepisywać je pacjentom, zamiast leków. Zwłaszcza takie implanty, które stymulując zakończenia nerwowe eliminują przewlekłe bóle.
Aktualnie naukowcy prowadzą testy na małych zwierzętach, ale jest już plan przeprowadzenia testów na ludziach.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube