Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Naukowcy odkryli sposób na tworzenie materii ze światła.

Pamiętacie replikatory ze Star Trek-a? Urządzenia, które praktycznie z niczego potrafiły zrobić wszystko to co było potrzebne załodze Enterprise, Voyagera i innych statków Federacji przemierzających Galaktykę. Wygląda na to, że po raz kolejny scenarzyści tej serii przepowiedzieli coś, co wynaleźli naukowcy.

Od dawna w środowisku naukowym krążyła teoria, wg której można było tworzyć materię zderzając ze sobą fotony. Jednak co innego teoria, a co innego praktyka. Do zasymulowania takiego zderzenia potrzebne są odpowiednie cząstki o olbrzymiej energii. Wygląda jednak na to, że naukowcy z Imperial College w Londynie połączyli teorię z praktyką. Odkryli technikę, która pozwala (teoretycznie) generować elektrony i pozytony z kolizji dwóch zestawów super energetycznych fotonów. Ich rozwiązanie opiera się na stworzenie elektronów przy pomocy lasera, które następnie są bombardowane na powierzchni złota. Drugą partię fotonów generują przy pomocy lasera, który w skierowany na złoto wytwarza promieniowanie cieplne. Jeśli te dwa źródła fotonów zderzą się ze sobą, można zobaczyć uciekające stamtąd elektrony i pozytony.

Pomimo tego, że brzmi to dość skomplikowanie i niewiarygodnie (bo jak w końcu można zobaczyć protony i pozytony?), to jednak jest to realne. Zderzacz foton-foton już istnieje, a zespół naukowców udowadnia jego działanie. Do replika torów znanych nam ze Star Trek-a jeszcze co prawda daleko, ale już uczyniono pierwszy krok. Nawet jeśli nie uda się stworzyć w ten sposób realnych przedmiotów, pomoże to astrofizykom odtworzyć pierwsze sekundy po Wielkim Wybuchu.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube