ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Naukowcy znaleźli (stworzyli) najcięższy pierwiastek na Ziemi.

Większość z nas myśli, że wystarczy wziąć do ręki układ okresowy pierwiastków, by dowiedzieć się jaki pierwiastek jest najcięższy. Niestety, naukowcy lubią płatać psikusy i znajdują, a czasami nawet tworzą, nowe pierwiastki, których układ okresowy jeszcze nie uwzględnia.

Do tej pory układ okresowy zawiera 118 pierwiastków, które naukowcy na różne sposoby odkryli, lub jak już wspomniałem – stworzyli. Dotyczy to zwłaszcza tych, które znajdują się na końcu tabeli, bo to te pierwiastki powstają na wskutek przeprowadzanych eksperymentów. Najczęściej dzieje się to z wykorzystaniem akceleratora cząstek. Nie myślcie jednak, że to Wielki Zderzacz Hadronów miał swój udział w powstaniu ostatnio wynalezionego pierwiastka. Ten zaszczyt należy do naukowców z niemieckiego laboratorium cząstek, którzy w swoim akceleratorze potwierdzili istnienie pierwiastka o liczbie atomowej 117. Jest on o ok. 40% cięższy od ołowiu (który, jak wiecie nie należy do lekkich).
Niemiecki zespół stworzył tylko cztery atomy, które rozpadły się w ciągu kilki milisekund. Wystarczyło to jednak do dokonania ich pomiarów. Nie był to jednak pierwszy raz gdy zaobserwowano ten pierwiastek, nazwany Ununseptium. Po raz pierwszy udało się zaobserwować ten pierwiastek w roku 2009, grupie amerykańsko-rosyjskich naukowców z Zjednoczonego Instytutu Badań Jądrowych w Dubnej. Ta grupa dokonała syntezy berkelu i wapnia w wyniku której powstało sześć atomów tego ciężkiego pierwiastka. Niemieccy naukowcy w swojej syntezie wykorzystali te same pierwiastki.
Tymczasem Ununseptum to nie ostatni ze stworzonych pierwiastków o dużej wadze. Uuo, czyli Ununoctium o liczbie atomowej 118 stworzyli naukowcy ze Zjednoczonego Instytutu Badań Jądrowych w Federacji Rosyjskiej oraz Narodowego Laboratorium Lawrence Livermore, w USA. Swoją syntezę przeprowadzili w Laboratorium Reakcji Jądrowych Flerova (Dubna w Federacji Rosyjskiej). Ilość uzyskanego Ununoctium nie była jednakże zbyt imponująca: latem 2002 r. jeden atom, a w 2005 dwa kolejne.
A ja wciąż nie mogę pojąć, jak można zmierzyć coś, czego nie widać.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube