ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

NASA przedstawiła nowy projekt skafandra dla astronautów

Skafandry, w których astronauci przemierzają przestrzeń kosmosu są już wiekowe. Oczywiście spełniają normy, jednak nowe technologie oferują nowe możliwości, postanowiono wiec zaprojektować nowy kombinezon, w którym ludzie będą mogli podbijać nowe światy.

Projektanci nowej wersji skafandra dla astronautów wzorowali się chyba na bajce Toy Story. Beczułkowaty kombinezon z przeszkolonym hełmem pozwala na obserwację otoczenia w zakresie 180 stopni. Z kolei kolorystyka wzorowana jest na filmie Tron. Wygląd kombinezonu jest efektem ankiety przeprowadzonej wśród internautów. Przedstawiono w niej 3 różne projekty, spośród których głosujący wybrali ten, który możecie podziwiać na załączonych zdjęciach.

1 old
Nowy kombinezon Stary kombinezon

 

Największą innowacją w porównaniu do obecnych skafandrów jest górna część, wykonana z kompozytów. Oferują one znacznie większą wytrzymałość, potrzebną podczas badań Kosmosu, niż dotychczas stosowane materiały. Z kolei emitujące światło pasy na kombinezonie pozwalają łatwo zidentyfikować członka zespołu. W celu zwiększenia mobilności kombinezon wyposażono w specjalne zwijane plisy ułatwiające ruch oraz system żywieniowy, który pozwoli zaspokoić astronaucie głód. Nowy kombinezon pozbawiono łożysk obrotowych, które były narażone na ścieranie.

4Obecnie prototyp skafandra przechodzi badania w komorze próżniowej, a na jesieni przejść ma testy w środowisku zbliżonym do tego, jakie panuje na Marsie. W tym samym okresie mają być przeprowadzone próby w wodzie: szczelności i pływalności.

8

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube