Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

Podkładka pod mysz z edukacyjnym akcentem

Więcej...

Rapoo 8200P

Klawiatura i mysz - zestaw dla każdego

Więcej...

Genesis Titan 660 Plus

Prosta obudowa o sporych możliwościach

Więcej...

Genesis Xenon 200

Mysz dla graczy

Więcej...

Natec Zebu

Prosty plecak na laptopa i coś jeszcze

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Wydawałoby się, że firmy wywodzące się z tego samego kraju powinny się nawzajem wspierać. Okazuje się jednak, że interesy stoją ponad lojalnością i patriotyzmem, czego przykładem jest Google. Gigant zaoferował swoje wsparcie Samsungowi w walce z innym amerykańskim gigantem – Apple.

O wojnie toczącej się pomiędzy Samsungiem i Appple jest głośno od dawna. Obie firmy nawzajem oskarżają się o wykorzystanie wzajemnych patentów, blokują sprzedaż swoich produktów i na różne inne sposoby podkopują. Teraz do starcia dwóch gigantów dołącza trzeci.
O zaangażowaniu Google w starcie poinformowali prawnicy Apple, którzy przedstawili dowody świadczące o tym, że Google pokrywa część strat, które Samsung ponosi walcząc z Apple. Google chce także pokryć koszty ochrony prawnej dla dwóch z pięciu patentów, o które obecnie toczy się wojna. Prawnik Google – James Maccoun – potwierdził, że Samsung używa na swoich urządzeniach mobilnych aplikacji Google przygotowanej pod Androida. Na pewno nie jest to jednak jedyna korzyść, jaką Google wyciągnie ze współpracy z Samsungiem.
Tymczasem Apple żąda od Samsunga 2.200.000.000 dolarów za korzystanie z pięciu patentów, które rzekomo należą do Apple. Tymczasem koreańska firma żąda „jedynie” 7.000.000 dolarów za naruszenie praw dwóch patentów. Samsung stoi na stanowisku, że cztery amerykańskie patenty wchodzą w Google Android OS i dlatego nie podlegają ochronie.
Dokładna kwota jaką Google chce przekazać Samsungowi jest nieznana.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube