ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Wojny patentowe: Google oferuje pomoc Samsungowi w walce z Apple

Wydawałoby się, że firmy wywodzące się z tego samego kraju powinny się nawzajem wspierać. Okazuje się jednak, że interesy stoją ponad lojalnością i patriotyzmem, czego przykładem jest Google. Gigant zaoferował swoje wsparcie Samsungowi w walce z innym amerykańskim gigantem – Apple.

O wojnie toczącej się pomiędzy Samsungiem i Appple jest głośno od dawna. Obie firmy nawzajem oskarżają się o wykorzystanie wzajemnych patentów, blokują sprzedaż swoich produktów i na różne inne sposoby podkopują. Teraz do starcia dwóch gigantów dołącza trzeci.
O zaangażowaniu Google w starcie poinformowali prawnicy Apple, którzy przedstawili dowody świadczące o tym, że Google pokrywa część strat, które Samsung ponosi walcząc z Apple. Google chce także pokryć koszty ochrony prawnej dla dwóch z pięciu patentów, o które obecnie toczy się wojna. Prawnik Google – James Maccoun – potwierdził, że Samsung używa na swoich urządzeniach mobilnych aplikacji Google przygotowanej pod Androida. Na pewno nie jest to jednak jedyna korzyść, jaką Google wyciągnie ze współpracy z Samsungiem.
Tymczasem Apple żąda od Samsunga 2.200.000.000 dolarów za korzystanie z pięciu patentów, które rzekomo należą do Apple. Tymczasem koreańska firma żąda „jedynie” 7.000.000 dolarów za naruszenie praw dwóch patentów. Samsung stoi na stanowisku, że cztery amerykańskie patenty wchodzą w Google Android OS i dlatego nie podlegają ochronie.
Dokładna kwota jaką Google chce przekazać Samsungowi jest nieznana.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube