IRISNotes Air 3

Długopis cyfrowy ułatwia życie

Więcej...

Logitech K400 Plus TV

Klawiatura do telewizora...

Więcej...

TP-LINK Archer C5400

Router jak Stonehenge

Więcej...

Natec Turbot

Klawiatura dedykowana Smart TV

Więcej...

Lioncast LK300 RGB

Mechaniczna klawiatura z pełnym podświetleniem

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Dziś można kupić Google Glass

Dziś i tylko dziś – przynajmniej na razie – można w USA kupić Google Glass, okulary, które mają wprowadzić ponowną rewolucję w dostępie do sieci.

Już od jakiegoś czasu w Kalifornii można spotkać ludzi, którzy z okularami na nosach chodzą i testują produkt Google. Producent postanowił zrobić niespodziankę oczekującym na okulary klientom i dziś, we wtorek 15-go kwietnia wprowadził do sprzedaży Google Glass. Działanie Google jest o tyle ciekawe, że sprzedaż ma trwać tylko przez jeden dzień. Najwyraźniej marketingowcy postanowili odrobić pracę domową i podsycić zainteresowanie tym produktem, wprowadzając na rynek ograniczoną liczbę egzemplarzy. Tym samym, faza testów rozwinie się w bardziej zaawansowaną formę – już wkrótce w sieci pojawi się na pewno duża liczba filmów nagranych przy pomocy okularów, testy, recenzje, opinie i oczywiście aplikacje rozszerzające funkcję. A Google, obejrzy, posłucha, poczyta, wyciągnie wnioski i usprawni okulary przed prawdziwą „godziną W”, kiedy to wystartuje sprzedaż na całego.
Warto zwrócić uwagę na to, że Google Glass to dość kontrowersyjny produkt. Wiele osób uważa, że naruszają one ich wolność, rejestrując ich w sytuacjach, w których niekoniecznie chcieliby być obserwowani. Powoli zaczął postawać swoisty kodeks używania okularów, w którym opisano zestaw ostrzeżeń dla użytkowników Google Glass. Nic więc dziwnego, że firma pracuje nad tym, by okulary mniej rzucały się w oczy. Niedawno opatentowała soczewkę kontaktową, która ma wbudowaną mikrokamerę. Projekt zakłada, że kamerą sterować się będzie przy pomocy odpowiedniej sekwencji mrugnięć. Krótko mówiąc, jeśli zobaczycie za jakiś czas na ulicy człowieka, który patrzy na Was i dziwnie mruga, to oznaczać będzie, że ktoś właśnie Was nagrywa.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube