ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Coś się kończy, a coś się …zaczyna?

Dziś jest ten dzień, gdy Microsoft oficjalnie kończy wsparcie Windowsa XP – systemu operacyjnego, który przez wiele lat królował na komputerach i zdobył sympatię wielu użytkowników pecetów.

Wielu użytkowników obawiało się tego dnia, jednak zakończenie wsparcia nie oznacza wyłączenie systemu. Oznacza to tylko, że system nie będzie aktualizowany, developerzy nie będą reagować na nowe zagrożenia pojawiające się w sieci i nie będą budować nowych zabezpieczeń (czyli łatać dziur).
Problem w tym, że wg szacunków blisko 25% komputerów osobistych pracuje pod kontrolą tego systemu. Tym samym ¼ użytkowników komputerów jest w zasadzie bezbronna na ataki hackerów.
Jedną z przyczyn, które spowodowały zakończenie wsparcia – pomijając już wiek systemu – jest nienadążanie systemu za hardwarem. Szybsze procesory, większa i szybsza pamięć …
Jednak nie tylko posiadacze komputerów mają problem. Duży zgryz czeka również banki, których 95% bankomatów pracuje pod kontrolą Windowsa XP. Co prawda bankowcy zapewniają, że „już dawno wdrożyli odpowiednie środki bezpieczeństwa w celu ochrony przed sieciowymi piratami”.
Wszyscy jednak wiemy, jak to jest z tymi bankowcami… Na pewno jednak niejeden posiadacz komputera z rozrzewnieniem wspomni Windowsa XP. Dla takich dinozaurów, którzy pamiętają Windowsa 3.11, Windowsa 95 czy 98, XP był naprawdę dużym krokiem. Porównywalnym do tego, jaki dzieli siódemkę od ósemki. Czy to oznacza, że coś się kończy? Tak, dla niektórych na pewno. A czy coś się zaczyna? Jak myślicie?

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube