Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Drony Parrot pomogą zdobyć Kosmos

Europejska Agencja Kosmiczna chce wykorzystać rozwiązania zastosowane do sterowania zdalnymi samolotami w podróżach kosmicznych. Oprogramowanie drona Parrot, ma posłużyć do przygotowania symulacji dokowania do wirtualnej stacji kosmicznej.

Drony Parrot stały się bardzo popularne wśród użytkowników iPhonów. Wszystko dzięki oprogramowaniu, które pozwala je kontrolować za pomocą smartfona. Teraz dotychczasowa zabawka posłużyć ma nauce i podbojowi Kosmosu.


Agencja przygotuje aplikację, która pozwoli posiadaczom Parrotów na zabawę w dokowanie do stacji kosmicznej. Dane zbierane przez oprogramowanie będzie analizowane w celu dostrojenia systemu nawigacyjnego, który będzie wykorzystany w pojazdach kosmicznych agencji. Program symulacyjny ułatwić ma wyznaczenie odpowiednich trajektorii podejścia do portu dokowania. W przygotowanym przez agencję programie odpowiedni znacznik reprezentujący dok lub śluzę zostanie nałożony na obraz wysyłany do smartfona przez kamerę Drony. Próby dokowania będą trwały tak długo, aż manewr zostanie zakończony bez zadrapania drony. Ma być czysto. Posiadacze smartfonów i dronów będą otrzymywali punkty za dobre manewry. Dodatkowe punkty będzie można otrzymać za prawidłowe zorientowanie drony i wolne podejście końcowe do doku.

Pomysł ciekawy – dajesz zabawkę, w zamian dostajesz wiedzę, która możesz wykorzystać w praktyce. I to nie byle jakiej, bo związanej ze zdobywaniem Kosmosu. Ja chętnie bym wziął udział w tym projekcie, zwłaszcza jeśli dawaliby drona i smartfona.

Komentarze zostały wyłączone

Podobne artykuły

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube