Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Brytyjczycy legalizują kopiowanie płyt

Po dwuletnim procesie legislacyjnym Wielka Brytania jest już prawie gotowa do przystosowania swoich przepisów prawnych do dzisiejszych wymogów epoki cyfrowej.

Brytyjski Urząd Własności Intelektualnej opublikował ostateczną wersję wyjątków od praw autorskich, które przewidują m.in. możliwość legalnego kopiowania płyt oraz zmiany formatów plików z danymi. Od 1 czerwca Brytyjczycy będą mogli legalnie kopiować nośniki na swoje potrzeby. Również urzędy będą mogły dla bezpieczeństwa kopiować zakupione programy na dodatkowe nośniki. Oczywiście piractwo (rozumiane jako kopiowanie w celach komercyjnych – sprzedaży) jest nadal zakazane.
Przypomnę, że w Polsce kopiowanie płyt na własny użytek, w celach bezpieczeństwa, jest już od dawna dozwolone.
Jeżeli na zakupionej płycie jest program komputerowy, to dozwolone jest przygotowanie wyłącznie na własny użytek (bez możliwości jego udostępnienia nawet w kręgu znajomych czy rodziny) kopii zapasowej na wypadek uszkodzenia pierwotnego nośnika. Przy tym dozwolone jest korzystnie jednocześnie wyłącznie z jednego nośnika.
Jeżeli na zakupionej płycie są inne utwory niż program komputerowy (np. muzyka, film), wówczas można taki utwór przegrać i korzystać z niego w ramach dozwolonego użytku prywatnego – można udostępnić kopię innym osobom w kręgu towarzyskim.
[cyt. PRAWO W KULTURZE- legalna kultura.pl]
Co więcej, możemy legalnie pobierać pliki za pośrednictwem sieci P2P np. torrentów, ale pod dwoma warunkami:
• ściągana treść nie jest programem komputerowym oraz
• pobieranie pliku nie wiąże się z jednoczesnym udostępnianiem plików innym użytkownikom, co często dzieje się automatycznie podczas procesu pobierania.
Jak widać, czasami to nie my gonimy świat. Czasami to świat goni nas, wdrażając rozwiązania czy aktualizując przepisy, które u nas już funkcjonują.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube