ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Facebook w rzeczywistości wirtualnej – jak może wyglądać.

Miniony tydzień upłynął pod znakiem wirtualnej rzeczywistości. Głównie za przyczyną Facebooka i Oculus Rift, który został przez niego wykupiony. Właściciel największego na świecie serwisu społecznościowego chce w przyszłości zaoferować usługi w wirtualnym świecie. 

Dziś firma Chaotic Moon z Austin zaprezentowała jak w praktyce może wyglądać korzystanie z wirtualnej rzeczywistości. Do przygotowania tego co zobaczycie na poniższym filmie wykorzystano: Oculus Rift Dev Kit 1 z Leap Motion. I co tu dużo gadać, wygląda to ciekawie.
Wygląda to tak: Użytkownik przegląda witrynę korzystając z Rift-a. Po kilku chwilach klika na reklamę wyświetlaną na stronie Facebooka i trafia do sklepu, w którym ogląda jedną z umieszczonych na półce toreb. Bierze ją do ręki, obraca … Technologia Leap Motion przenosi ruchy naszych rąk na odpowiednie działania w wirtualnym świecie.
Czy taki cel przyświecał Facebookowi, gdy kupowano Oculusa? Nie wiadomo. Widać natomiast jak przyjazne jest to środowisko dla developerów. Prezentacja została stworzona w ciągu kilku ostatnich dni, gdy Facebook poinformował o dokonanym zakupie. Wyobraźcie sobie jak szybko będą mogły powstawać gry. Chociaż nie liczcie na obniżkę ich cen.

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube