ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Facebook w rzeczywistości wirtualnej?

W ostatnich dniach sporo informacji poświęciłem temu co dzieje się w wirtualnej rzeczywistości, pisałem o Electronic Arts, który planuje zainwestować w VR, pisałem o powstaniu Immersive Technology Alliance – organizacji powołanej do życia w celu rozwoju VR … A dziś po świecie gruchnęła informacja o Facebooku, który również wchodzi w branżę VR. I to wchodzi z wielkim hukiem.

Mark Zuckerberg po raz kolejny pokazał, że niewiele jest rzeczy, które są dla niego niedostępne. Za 2 miliardy dolarów przejął firmę Oculus VR, która jest uważana za lidera w świecie wirtualnej rzeczywistości. To jej pracownicy stworzylu Oculus Rift, specjalne okulary, które pozwalają na przemierzanie wirtualnych szlaków. Co prawda Oculus jako firma nie oferuje jeszcze nic, co mogłoby trafić w ręce Kowalskiego, ale zaprojektowane okular u wielu developerów wzbudziły zainteresowanie i spowodowały zmianę podejścia do tworzenia gier komputerowych. W końcu, po wielu latach fantazjowania, faktycznie można stanąć w środku gry i obserwować ją z jej wnętrza, a nie sprzed monitora.
Okulry Oculus Rift już teraz można kupić w przedsprzedaży za 350$. Nad podobnymi projektami pracują producenci konsol, m.in. Sony, jak również tacy giganci jak Valve czy Google. Nie grozi nam więc monopolistyczny Facebook, chociaż nie da się ukryć, że ma on chyba najlepsze i najbardziej zaawansowane na dziś rozwiązanie VR.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube