Rapoo V280

Ciekawa mysz dla graczy

Więcej...

JBL Inspire 700 for Women

Słuchawki stworzone specjalnie dla kobiet

Więcej...

Navitel DVR MSR700

Mała, ale sprawna kamera samochodowa

Więcej...

Genesis GX58

Mysz dla snajperów

Więcej...

Asustor AS3204T

Skromny ale potężny NAS

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Drukarki 3D i medycyna

Drukarki 3D coraz częściej wkraczają w strefę naszego życia, również tam gdzie są ludzie walczący o nasze zdrowie. Branża medyczna staje się jednym z poważniejszych użytkowników drukarek przestrzennych.

W szpitalu Morriston w Cardiff chirurdzy dokonali rekonstrukcji twarzy pacjenta korzystając z drukarki 3D. Informował o tym Daily Mail kilka dni temu. Pacjentem był mężczyzna, który podczas wypadku motocyklowego doznał złamania obu kości policzkowych, szczęki i nosa. Przeszedł oczywiście operację, ale jego twarz pozostała zniekształcona. Dopiero chirurdzy z Cardiff przy pomocy drukarki 3Dstworzyli plastikowy model czaszki i dokładnie zrekonstruowali kość jarzmową i żuchwę pacjenta.
Również w Polsce mamy już pierwsze doświadczenia w wykorzystaniu drukarki 3D w operacjach rekonstrukcyjnych. Już w lutym lekarze podczas konferencji „Drukowanie 3D przyszłością w medycynie” lekarze przedstawiali możliwości wykorzystania drukarek 3D w procesach rekonstrukcji tkanek. Na razie jednak drukarki 3D wykorzystywane są do ćwiczeń przed operacją. W lutym w Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku przeprowadzono operacje u pacjenta, który skarżył się na bóle głowy spowodowane niedrożnością ujścia zatoki czołowej. Pacjent przeszedł kilka operacji, które jednak nie przyniosły poprawy, a spowodowały blizny i zrosty, które utrudniały kolejne zabiegi. Wykonano więc model czaszki pacjenta, na której zespół chirurgów przećwiczył operację. Dzięki temu operacja przebiegła bez zakłóceń.
Tymczasem w kolejce czeka kolejny pacjent, który ma skorzystać z dobrodziejstwa drukarki 3D i otrzymać zrekonstruowaną część swojego … dzioba. Tak dzioba, bo pacjentem będzie pingwin z warszawskiego ZOO, który uszkodził sobie dziób w czasie wiosennych szaleństw. Półdzióbek, bo tak się nazywa pingwin, otrzyma protezę wydrukowaną z czarnego tworzywa, nylonu lub silikonu, która zostanie wydrukowana na drukarce 3D.
Jak by nie patrzeć, drukarki 3D na dobre zagoszczą w naszej przyszłości.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube