ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Drukarki 3D i medycyna

Drukarki 3D coraz częściej wkraczają w strefę naszego życia, również tam gdzie są ludzie walczący o nasze zdrowie. Branża medyczna staje się jednym z poważniejszych użytkowników drukarek przestrzennych.

W szpitalu Morriston w Cardiff chirurdzy dokonali rekonstrukcji twarzy pacjenta korzystając z drukarki 3D. Informował o tym Daily Mail kilka dni temu. Pacjentem był mężczyzna, który podczas wypadku motocyklowego doznał złamania obu kości policzkowych, szczęki i nosa. Przeszedł oczywiście operację, ale jego twarz pozostała zniekształcona. Dopiero chirurdzy z Cardiff przy pomocy drukarki 3Dstworzyli plastikowy model czaszki i dokładnie zrekonstruowali kość jarzmową i żuchwę pacjenta.
Również w Polsce mamy już pierwsze doświadczenia w wykorzystaniu drukarki 3D w operacjach rekonstrukcyjnych. Już w lutym lekarze podczas konferencji „Drukowanie 3D przyszłością w medycynie” lekarze przedstawiali możliwości wykorzystania drukarek 3D w procesach rekonstrukcji tkanek. Na razie jednak drukarki 3D wykorzystywane są do ćwiczeń przed operacją. W lutym w Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku przeprowadzono operacje u pacjenta, który skarżył się na bóle głowy spowodowane niedrożnością ujścia zatoki czołowej. Pacjent przeszedł kilka operacji, które jednak nie przyniosły poprawy, a spowodowały blizny i zrosty, które utrudniały kolejne zabiegi. Wykonano więc model czaszki pacjenta, na której zespół chirurgów przećwiczył operację. Dzięki temu operacja przebiegła bez zakłóceń.
Tymczasem w kolejce czeka kolejny pacjent, który ma skorzystać z dobrodziejstwa drukarki 3D i otrzymać zrekonstruowaną część swojego … dzioba. Tak dzioba, bo pacjentem będzie pingwin z warszawskiego ZOO, który uszkodził sobie dziób w czasie wiosennych szaleństw. Półdzióbek, bo tak się nazywa pingwin, otrzyma protezę wydrukowaną z czarnego tworzywa, nylonu lub silikonu, która zostanie wydrukowana na drukarce 3D.
Jak by nie patrzeć, drukarki 3D na dobre zagoszczą w naszej przyszłości.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube