ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Dotykowy monitor i Windows 8

iiyama24Dawno nic nie pisałem, bo praca, praca, rodzina ... ale, że w końcu udało mi się złapać oddech, mam chwilę by podzielić się najnowszymi wieściami. Pisałem już, że zainwestowałem w Windows 8, a teraz po 3 miesiącach pracy na nim mogę powiedzieć, że z punktu widzenia użytkownika jest to całkiem fajny system. Przy czym jego plusy są bardziej widoczne przy ekranie dotykowym. Ponieważ tarfił do mnie monitor dotykowy iiyamy, już niedługo będę mógł opisać swoje wrażenia z używania takiego ekranu. Na razie tylko parę słów.

Otwierając pudło z monitorem przejrzałem oczywiście wszystkie dołączone kabelki. To co mnie zdziwiło to przewód USB, no ale skoro dają to widać jest potrzebny. Oczywiscie podłączyłem monitor i ... mały zgrzyt. Nie działa dotyk! Oczywiscie ekran fajny, obraz wyraźny, duży kontrast, nowy system podpórki (napiszę o tym w recenzji, teraz nie zdradzam szczegółów), ale z dotykiem jest problem. Ponieważ od kilku tygodniu zagrywam się w Civilization V a gra przystosowana jest do obsługi takiego wyświetlacza, miałem nadzieję na uatrakcyjnienie swojej zabawy. Nie zraziłem się jednak pierwszym niepowiedzeniem i zacząłem szukac problemu. Ściągnąłem instrukcje - storna iiyamy działa okropnie wolno - i problem rozwiązany. Okazuje się, że wspomniany przewód USB potrzebny jest własnie do sterowania dotykiem. Ósemka sama zainstalowała niezbędne sterowniki, i po podłączeniu USB mogłem się bawić. 

Jakie są mozłiwości podłączeń pokazuję na rysunku poniżej (rys. z instrukcji monitra)

iiyama-monitor-tyl

 

Po podłączeniu musiałem jeszcze zresetować PC, bo ekran wyczyniał dziwne harce (przez chwilę myślałem, że jakiś duch chce się ze mną skontaktować), ale po resecie wszystko wróciło do normy. Od kilku godzin ekran działa, oczywiście Civilization już była odpalona (trzeba się przyzywczaić do nowego sterowania) i teraz przede mną męczenie go na różne sposoby. Niedługo powinien pokazać się tekst w dziale recenzji wiec zapraszam.

Komentarze zostały wyłączone

Podobne artykuły

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube