foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Amerykanie chcą zainwestować 50 miliardów w produkcję chipów

Administracja Bidena ujawniła szczegóły planu, w ramach którego chce zainwestować 50 miliardów dolarów w uruchomienie amerykańskiego przemysłu półprzewodników. Stało się to miesiąc po tym, jak prezydent Joe Biden podpisał ustawę CHIPS and Science Act. Amerykanski Departament Handlu twierdzi, że inwestycja "ożywi krajowy przemysł półprzewodników i pobudzi innowacje, jednocześnie tworząc dobrze płatne miejsca pracy w całym kraju".

Ponad połowa (około 28 miliardów dolarów) z FUNDUSZU CHIPS for America została przeznaczona na zwiększenie produkcji układów logicznych i pamięci przy użyciu najbardziej zaawansowanych procesów. Agencja zarządzająca funduszem planuje wypłacić pieniądze poprzez dotacje i pożyczki, które zostaną wykorzystane do budowy i rozbudowy obiektów do produkcji, testowania, montażu i pakowania chipów.
Rząd chce również zwiększyć produkcję starszych chipów. Około 10 miliardów dolarów zostanie przeznaczone na budowę półprzewodników dla samochodów, technologii komunikacyjnych, urządzeń medycznych i obrony, a także innych krytycznych sektorów komercyjnych. Co więcej, Departament Handlu twierdzi, że 11 miliardów dolarów z funduszy zostanie przeznaczonych na badania i rozwój.
Prawdopodobnie minie kilka lat, zanim produkcja chipów w Ameryce znacząco wzrośnie, ponieważ budowa lub rozbudowa fabryk półprzewodników zajmie trochę czasu. Ustawa CHIPS i Science Act, może pomóc złagodzić wszelkie skutki napięć między USA i Chinami w sprawie Tajwanu, gdzie budowanych jest ponad dwie trzecie najbardziej zaawansowanych półprzewodników. Departament Handlu zauważa, że Stany Zjednoczone wytwarzają obecnie "zero procent" dostaw najnowocześniejszych półprzewodników na świecie, mimo że wiele z nich jest projektowanych w tym kraju.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube