foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Branża kosmiczna szykuje się do zmian

Komercjalizacja podróży w kosmos powoduje, że coraz więcej branż łakomie patrzy na przestrzeń nad nami. Firmy już nie tylko chcą umieszczać tam swoje satelity, ale też przenosić produkcję. Amerykańska Federalna Komisja Łączności zaczęła już pracować nad projektem, który miałby takie działania umożliwić.

Komisarze zasiadający w komisji głosowali za projektem, który dotyczyć ma serwisowania, montażu i produkcji w kosmosie. Projekt ten ma pomóc urzędnikom zrozumieć wymagania i ryzyko związane z obecną technologią produkcji w kosmosie, jednocześnie ułatwiając realizację nowych projektów. Może to pomóc firmom budować satelity i stacje na orbicie, na przykład, jednocześnie znajdując nowe sposoby radzenia sobie z rosnącymi ilościami śmieci kosmicznych.
Głosowanie pomaga otworzyć w FCC nowy projekt - "Space Innovation". Zbiegło się ono z aktualizacją zasad związanych ze stworzeniem „większej przestrzeni do oddychania” dla satelitarnych częstotliwości szerokopasmowych. Możemy się więc wkrótce spodziewać znacznie więcej zmian związanych z przestrzenią kosmiczną.
Zmiana w podejściu do regulacji przepisów kosmicznych jest już w zasadzie koniecznością. Istniejące zasady zostały stworzone dla "innej ery", w której programy kosmiczne były prowadzone wyłącznie przez rząd. Dziś mamy sytuację, gdy kosmos jest coraz bardziej komercjalizowany. Nowe przepisy muszą być dostosowane do turystyki kosmicznej, ogromnych prywatnych konstelacji satelitów i większego ogólnego przesunięcia w kierunku komercyjnych lotów kosmicznych.
W branży kosmicznej istnieje duża presja, by zmienić obecne przepisy. Blue Origin, Axiom i inne firmy budują komercyjne stacje kosmiczne, a nawet NASA przygotowuje się na czas, kiedy może wynająć przestrzeń na pokładzie obiektów korporacyjnych. Naprawy satelitów na orbicie mogą również okazać się kluczowe w minimalizowaniu śmieci kosmicznych z fali prywatnych satelitów.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube