Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

DataStickies – elektroniczne żółte karteczki

Wielu z nas korzystało z „przypominajek” w postaci żółtych karteczek naklejanych na klawiaturze, monitorze, lodówce itp. miejscach. Jakiś czas temu pojawiły się również aplikacje, które pozwalają bezpośrednio na ekranie umieścić taką żółta karteczkę. A co powiecie na połączenie tych fiszek z pendrive?

Przenośna pamięć w postaci pendriva może się już pochwalić całkiem ładnym wiekiem, pierwsze prototypy dzisiejszych pamięci przenośnych powstały już w latach siedemdziesiątych, chociaż dopiero w 1999 roku pojawił się pierwszy dysk zewnętrzny podłączany na USB. Niektórzy zaczęli więc szukać czegoś nowego. Pojawiły się pamięci przenośne Verbatima w postaci spinaczy do dokumentów, pojawiły się też dataStickies, które łączą w sobie koncepcję pendrivów i żółtych karteczek, tzw. stickerów.
Idea dataStickers ma zrewolucjonizować pamięci przenośne. Dzisiejszy transfer danych przez USB ma być zastąpiony komunikacją bezprzewodową. Według pomysłodawców, wystarczy wydrzeć „listek” pamięci, tak jak dziś wydzieramy żółte karteczki, nakleić go na komputer i dane zostaną przesłane. Rozwiązanie opiera się na interfejsie Optical Data Transfer Surface – wierzchnia warstwa listka została pokryta materiałem przewodzącym, który będzie przesyłał dane. Pod nią znajduje się warstwa grafenu, w której są przechowywane dane, a na samym dole znajduje się warstwa ochronna.

dataSTICKIES03
Czy obsługa – wskazanie które dane, i w które miejsce mają trafić – będzie taka sama, jeszcze nie wiadomo. Nie wiadomo również kiedy, dataStickers trafia do produkcji, jaka będzie ich cena itp. Można natomiast bliżej się z nimi zapoznać w tym miejscu.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube