Acer Aspire VX 15

Notebook dla graczy w przystępnej cenie

Więcej...

D-LINK DIR-895L/R AC5300

3-zakresowy router z futurstycznym wyglądem

Więcej...

ADATA SSD SD700

Kieszonkowy dysk SSD

Więcej...

AOC I2781FH

27-calowy monitor dla każdego

Więcej...

TP-LINK AV2000

2-gigabitowe adaptery sieciowe

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Chłodzenie silnika odrzutowego w tabletach?

28205 2Chłodzenie silnika odrzutowego w tabletach?Ci, którzy bawią się w podkręcanie procesorów wiedzą co to znaczy wydajność systemu chłodzenia. Ja co prawda nie rozumiem zaciętości, z jaką różne osoby podkręcają taktowanie procesorów aż do ich spalenia, jednak dla niektórych jest to nie tylko pasja, ale i sposób na życie. W każdym razie cała sztuka w chłodzeniu polega na odprowadzeniu ciepła. 

28205 2

Tymczasem General Electric opracowało nowy rodzaj chłodzenia, który może być zastosowany w ultrabookach i tabletach. Pierwotnie było ono przygotowywane z myślą o chłodzeniu silników odrzutowych. Idea polega na wprawieniu powietrza w ruch w wyniku zjawiska piezoelektrycznego, które powoduje zassanie zimnego powietrza, które z kolei wypycha ciepłe powietrze. W efekcie układ elektroniczny zostaje schłodzony.

Plusem takiego rozwiązania jest brak elementów mechanicznych, a rozmiary są zbliżone do rozmiarów karty kredytowej. Co najważniejsze, nie ma jak już wspomniałem elementów mechanicznych, jest to więc układ bardzo cichy.

Poniżej prezentuję film, w którym GE zmodyfikowało ultrabooka w taki sposób, by móc zaprezentować swój wynalazek w praktyce.

Komentarze zostały wyłączone

Podobne artykuły

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube